| raduspace10 a întrebat:

Stiu ca scoala de soferi pot sa o fac de la 17 ani si 9 luni. Dupa ce o fac, examenul il pot da inainte de 18 ani? Daca da, pot depune actele imediat dupa, astfel incat pot sa iau permisul fix din ziua in care am facut 18 ani?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face doar scoala de soferi inainte de implinirea celor 18 ani, examenul trebuie sa-l dai abia dupa ce implinesti 18 ani, ca altfel nu-i legal sa sofezi.

| Andrew54 a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti da sala inainte de plinirea varstei dar poti face orele