| anonim_4396 a întrebat:

Sufar dupa o fata am fost acum 3 ani cu ea si ne-am indepartat unul de altul fara sa ne mai spun-em ceva sa ca s-a terminat.
Frate nu o pot scoate din minte, nu a fost prima iubire, eu am avut destule relatii si cand ma desparte-am de una la ea ma gande-am si inca o mai fac. Multi spun ca sa nu ma uit in trecut dar ea locuieste in acelasi oras cu mine si ne vedem zilnic. Orice imi reaminteste de ea. Acum in momentul asta am fost pe afara ea ma lua in brate iar dupa se duce-a la altul si se tavalea pe el, stau foarte prost cu nervi ea stie asta. Sufar ca un prost va rog spuneti-mi ca aveti o solutie si ca pot scapa de ea va rog ajutati-ma mi-as dori sa o uit daca nu ne impacam, ma marcat aceasta relatie mor daca vad ca o atinge altu', atunci ea umbla dupa mine iar acum eu dupa ea. O IUBESC RAU DIN SUFLET ajutati-ma sa o uit va rog eu frumos. Dau FUNDA! LA ORICINE IMI GASESTE O SOLUTIE BUNA. Nu am cum sa o uit cu timpul nu am si nimeni nu-i va lua locul vreodata HELP...

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Viata este foarte frumoasa,dar mai apar si probleme delicate,dar aici nu e sfârșitul.
In viata fiecăruia dintre noi se implementează o serie de amintiri,care nu se vor uita niciodată,si exista o fata,acea fata care ne marchează sa zic asa viata,pe care o căutam in fiecare dintre cele care vor urma,este firesc este natura umană.
Amintirile tale legate de ea de voi nu le vei putea uita niciodată pentru ca înseamnă ca ai iubit-o cu adevărat,încearcă sa faci tot posibilul sa o aduci înapoi la tine,si liniștește-te,nervii nu aduc nimic. Daca ea nu mai simte acest lucru înseamnă ca nu mai are rost pentru ca nu vei putea avea un viitor fericit ci doar vei fi agitat si stresat din cauza asta,dar e o șansa mereu sa o recâștigi. Daca nu, Amintește-ți frumos de ea, si acum si peste ani, si vei cunoaște intr-o zi o fata cu care probabil iti vei petrece restul vieții si fericit crede-ma, chiar daca treci printr-un moment greu acum.Suntem oameni si tot ceea ce se întâmpla are un scop.Nu renunța sa crezi si sa nu renunți nicidata la ceea ce iti doresti, lupta si chiar deca pierzi batali nu înseamnă ca ai pierdut si războiul.O sa fie bine
O viata frumoasa iti doresc.
Peace!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu merita sa suferi pentru cineva, iar daca intr-adevar merita atunci nu te facea sa suferi.