| anonim_4396 a întrebat:

Sufar dupa o fata nu stiu ce sa mai fac, nopri nedormite, nemancat, trist, nu mai sunt eu plin de viata, nu ma simt bine deloc. Nu merge nimic nu pot sa o uit am incercat alte fete, hobby-uri, iesiri cu prietenii etc. Nu mai am viata sociala deloc stau inchis in mine. O iubesc din tot sufletul nu pot sa spun prin cuvinte ce am de spus. Cerul si pamantul parca nu ar mai exista deloc pentru mine. Stiu ca poate exagerez sau aberez dar nu stiu ce sa mai fac. Va rog nu imi spuneti ca nu am putut trece peste relatie pentru ca stiu deja asta. In 3 ani de suferinta dupa o fata mai mica cu 2 ani. Am 18 si nu stiu cum sa o fac sa fie iar ea s-a schimbat nu mai ce a fost stiu ca oamenii se schimba. Incerc sa ma limitez doar la atat. Va rog sfaturi plase!

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu are nimeni ce sfat sa iti dea pentru ca totul depinde doar de tine. Cu exercitiu mintea o poti controla. Daca nu e ceea ce iti doresti, trebuie sa iti gasesti argumente logice prin care sa o indepartezi din mintea ta. Tu de fapt plangi dupa vechea "ea" pentru ca acum nu mai e la fel si nu ati mai putea continua. Practic suferi pentru ceva inexistent, pentru idei, vise etc. Timpul rezolva orice, iar cand va fi rezolvat, o sa iti para rau ca ai pierdut timp bocind dupa ea. Poti sa consideri ca esti in perioada de "doliu" ce e normala dupa fiecare relatie in care ai pus suflet. O sa treaca!

| Scarlettttttttt a răspuns:

Capul sus! Poate a fost prima dar nu ultima..sunt persoane care se despart dupa ani de căsnicie. Lucrurile de genul dor, stiu. Am fost impreuna eu personal cu cineva doi ani de zile si am suferit foarte tare. Nu o sa iti fie usor, nu te forța sa treci peste, ai încredere ca timpul le rezolva pe toate si încearcă sa te detasezi si sa faci lucrurile care te fac fericit!