| Contdesiguranta a întrebat:

Sunt anul III la facultate și as dori să mă înscriu la a doua facultate, pana acum am beneficiat doar de anul I la buget, anii II-III am fost la taxă. La a doua facultate, pot beneficia să mai fiu la buget? Dacă mă puteți ajuta să înțeleg legea cu beneficiile oferite de stat, mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O persoană poate beneficia de finanțare de la bugetul de
stat pentru un singur program de studii universitare de scurtă
durată, pentru un singur program de studii universitare de
licență, pentru un singur program de studii universitare de
master și pentru un singur program de studii doctorale.

așa zice LEGEA învățământului superior

| mODIN a răspuns:

Nu, din pacate a doua facultate trebuie platita in mod obligatoriu.