| FuckTheNoob a întrebat:

Sunt baiat am 17 ani si simt ca viata mea e distrusa m-am gandit de multe ori sa ma sinucid dar mi-a fost frica ca va durea,am avut in ultima vreme o serie de probleme despre care nu vreau sa discut
din cauza lor ma simt slab, neputincios a trecut o masina pe langa mine cu viteza mare iar imi mintea mea voiam sa ma loveasca sa se termine odata imi pare rau ca nu a facut-o nu stiu ce sa fac, nu stiu cu cine sa vorbesc nu vad ce rost mai are sa traisesc ma simt macinat de frica rusine si ura
dati-mi niste idei..cum pot sa mor fara sa ma doara?

Răspuns Câştigător
| Karolina071919 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=-eQjvbuwhiM
Ai abia 17 ani, esti la inceput de drum. In privinta rusinii, stai linistit, gura lumii nu ai sa o poti astupa vreodata. Ca te temi, pai e normal, doar esti om. Ca urasti? O sa vina ea vremea si cand o sa iubesti, tot ce ai nevoie e de rabdare, nu de moduri de a muri fara durere.
Uita-te la linkul de pe youtube, o sa te ajute mult. Ai grija de tine!

5 răspunsuri:
| ShNySnYGer a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar hey asta e viata!
Totul ne-a fost dat dintr-un motiv.
Sa devenim mia puternici si sa nu ne lasam invinsi de greutatiile vietii.
Incearca sa vezi partea buna in fiecare lucru, pers, gest.
Stiu ca nu e usor ceea ce iti spun.E mai usor sa scrii sau sa dai sfaturi.
Nu are de ce sa-ti fie rusine c adoar nu ai omorat pe cineva ( pentru mine doar aia este rusine sau sa devi c*rva*)
Bafta in continuare si sper sa duci o viata mmult mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te arunci de la o inaltime foarte mare si mori pe loc, nu simti nicio durere. Iti bagi cutitul in gat, la fel, nicio durere. Te impusti in cap, nicio durere...

| Sh4Dow a răspuns:

Esti prost... big grin. Discuta cu cineva, gaseste o persoana.

| Kazumi a răspuns:

Bah frate ati innebunit toti cu sinucisu.Probleme sunt si apar in viata ta ca sa te incerce. Daca ar fi sa ma vaiet la cate probleme am avut, am si voi avea ar insemna sa mor de mult.Viata e facuta cu un scop, te-ai nascut cu un scop incearca s-o privesti altcumva.Eu ma gandesc mereu ca eu fata de altii am o familie, altii fara maini si picioare sau cei handicapati ce sa mai zica? Sa se sinucida si aia? Invata ca sunt multe lucruri n viata de care te poti bucura cum ar fi adierea vantului de vara, zambetul unui bebelus, toate astea te fac sa zambesti si dezgheata orice inima.Hai frate gata cu sinuciderea ai o viata inainte.

| qSabrina a răspuns:

Nu trebuie sa mori. Presupun ca esti intr-o depresie din motive despre care nu le vei putea discuta vreodata pe un site, online. Eu nu am decat o prietena, cu care nu prea vorbesc, dar in schimb, ca sa trec peste, imi gasesc o ocupatie. De exemplu incerc sa evoluez in grafica si design, mi-am gasit un hobby care-mi place si imi ocupa timpul, facandu-ma sa uit de astfel de ganduri. Nu te mai gandii la moarte, gaseste un scop, o vocatie la care sa te concentrezi, astfel facandu-ti un cerc de prieteni cu acelasi hobby. Sinucisul nu este o solutie, nu fi las si lupta cu viata. N-o lasa sa castige. Ti-as spune multe lucruri, dar cuvintele nu sunt intotdeauna solutia. Probabil le consideri doar vorbe goale, dar tine minte ca mereu se gaseste ceva pentru care sa lupti. Moarte fara durere nu exista, moartea este durere atat sufleteasca cat si fizica.