| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bântuit de un demon in fiecare noapte, ca sting lumina si ma pun in pat aud sunete lente si paralizez de frica.
Cum scap de demoni? Si vreau cea mai puternica rugăciune sa dorm liniștit noaptea

3 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Te rogi la Iisus Hristos sa te ajute. Tu nu poti sa alungi, dar Iisus Hristos poate.

Poate ai pacate multe, dar iubirea si mila lui Hristos fata de noi pacatosii e nemarginita. Poate esti slabit in credinta si Dumnezeu ingaduie sa se intample aceste lucruri tocmai ca sa te intaresti.

Iei Biblia si citesti din ea cu voce si te rogi la Iisus Hristos sa trimita ingeri ca sa te protejeze. Te intorci cu fata la Iisus Hristos si cu spatele la pacate, nu mai pacatuiesti, te intaresti in credinta si in fiecare dimineata si in fiecare seara te rogi cel putin o ora cand te trezesti si una inainte de somn si faci semnul crucii. Intai spui rugaciunea cu gura, apoi vei invata sa intelegi rugaciunea cu mintea si mai tarziu o vei simti cu inima.

Rugaciunea Tatal nostru, rugaciunea inimii, crezul, imparate ceresc, cuvine-se cu adevarat.

Dar trebuie sa vina din inima, nu sa fie rostite si atat.

Crede in Iisus Hristos cand spui rugaciunea, crede ca El s-a rastignit pentru noi ca sa ne poata mantui, ca sangele Lui sa ne spele pacatele si sa ajungem in Rai.

Hristos este singurul care ne poate primi in Rai si ne poate oferi mantuirea.

Iisus Hristos te poate salva, intoarce-te cu fata catre El si cu spatele catre pacate.

Fi puternic in credinta, cere si ti se va da, cauta si vei afla, bate si ti se va deschide.

Ma rog acum la Iisus Hristos sa te ajute sa te ridici in picioare si sa mergi pe Calea Cea Dreapta. Sa il ai pe Iisus Hristos in minte si in inima ta, sa vezi in stanga frica mortii (ca sa nu mai pacatuiesti) si in dreapta frica de Dumnezeu.

Te spovedesti tu direct la Iisus Hristos chiar si de doua ori pe zi daca ai nevoie (toate pacatele sa i le spui lui Iisus Hristos, El vede tot ce facem si nu poti sa ii ascunzi nimic. Te rogi sa iti plangi pacatele, sa ceri iertare si nu mai pacatuiesti, sa ii ierti pe toti cei ce ti-au gresit pana acum in aceasta viata si sa te rogi pentru ei sa ii ierte Dumnezeu si sa ii aduca pe calea cea buna, ca atunci cand ii va lua Dumnezeu de aici ei sa poata ajunge in Rai.
Ii ajuti pe cei din jurul tau in limita in care poti si devi mai bun, mai bland si ierti mai des.

Si faci astea din inima, nu pentru ca asa trebuie...

Dar nu iti pune increderea in mine, pentru ca sunt om, puneti increderea in Dumnezeu.

Oamenii te pot dezamagi oricand, dar Dumnezeu e alaturi de tine mereu.

Sa aperi Adevarul.

Ioan 14

6 Iisus i-a zis: Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl Meu decât prin Mine.

Iisus Hristos te iubeste.

| Juper a răspuns:

Totul este in mintea ta te duci la biserica te spovedesti chemi un preot porti o cruciulita

| Itzhic a răspuns:

Nu exista asa ceva. Sunetele alea sunt si ziua doar ca nu le bagi in seama. E si normal sa le auzi seara cand te bagi in pat pentru ca este liniste. Poate ti se pare din cauza fricii. Nu te mai gandi la toate tampeniile. Bafta!