| AlexaaaaAlexandraaaaa a întrebat:

Sunt boboaca si as vrea si eu niste sfaturi pentru liceu si mai ales pentru prima zi(imbracaminte, comportament, atitudine...totlaughing)

4 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Fi tu, cred ca e cel mai bun sfat happy

| JustMusic a răspuns:

Fi tu insati, daca iti pui o masca din prima zi iti va fi foarte greu sa scapi de ea pe parcurs, iar colegii vor crede ca te-ai schimbat cand tu doar ai redevenit cine esti.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai in primul rand poarta-te normal si imbraca-te normal, fii tu insati.In special pentru ca nu iti cunosti colegii si colegele, iar dupa parerea mea, cred ca ar fi bine sa iti faci macar cativa prieteni.Sa fii exclusa din grupul lor inca de prima data nu este cea mai buna optiune pe care ai putea-o alege.Adica nu poti sa stii cum vor fi ei, poate daca te vei imbraca foarte extravagant si vei avea o atitudine mai... extravaganta, nu te vor baga in seama.Incearca sa fii naturala din toate punctele de vedere.Te poti imbraca intr-o pereche de jeansi, o camasa si ceva pe deasupra, gen o vesta de blug[am vazut ca se poarta in aceasta toamna] sau o geaca de blug scurta si in picioare ia-ti niste balerini negri, albi, ce culoare vrei sau niste tenisiwinking. Merg si aia! Cam asta este tot.In rest, incearca sa fii cat mai sociabila, chiar daca noii tai colegi nu vor intra in vorba cu tine, priveste situatia ca pe un test, poate te pun la incercarewinking. Nimic nu este sigur! Bafta!

| ShadowGhost a răspuns:

Buna. Daca la tine in zona nu ploua poti sa te imbraci cu o fusta si o bluza, o rochie, dar daca si la tine ploua atunci o pereche de jeansi cu o camasa si o pereche de sandale cu toc nu prea mare sau o pereche de converse ar fi cel mai bine. Poti sa te comporti normal, sa fi tu. Poate doar sa fi mult mai funny pana acum si mult mai prietenoasa.In rest nu e mare lucru, e ca o zi obisnuita si normala.