| catacatalinutza a întrebat:

Cum este prima zi de liceu(sunt boboaca)?

Răspuns Câştigător
| NoShit a răspuns:

Eu sunt a 10a si intrebarea ta imi trezeste sentimentul ala de nostalgie. Bobocii sunt in general elevii timizi ce stau in fata portii liceului parca pierduti de lume. Pe vremea mea (imi permit sa spun acum, desi suna ciudat laughing ) cand eram a9a ma simteam ca-n clasa I, adica cum sa-ti spun eu cuprinsa de emotii pe de-o parte, iar pe de alta mandra si superioara celor mai mici ca mine. Prima zi de boboceala e faina daca stii cum s-o traiesti. Daca nu din prima zi, zilele urmatoare sigur vei avea parte de cea mai mare portie de atentie, bobocii mereu au onorea asta.
Sfat: incearca sa fii naturala, iesi in fata si socializeaza!
Bafta multa ca a 9a o sa fie faina!

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pfffff....foaerte grea..mai ales daca nu ai niciun coleg din gimnaziu(eu nu am avut.)Ma simteam stingherita..eram singura, necunoscand pe nimeni...mi-a fost ffoarte greu primele luni(ma acomodez foarte foarte greu, sper ca nu e si cazul tau), dar acum m-am obisnuit happy

| 12AA a răspuns:

Nu cred ca foarte confortabil, colegi noi, profesori thinking