| membrucac a întrebat:

Sunt clasa a 12 A. Și nu prea știu ce facultate sa dau mai departe. Îmi place sa învăț dar nu prea știu pe ce sa ma axez. Niște sfaturi? Profilul de liceu este tehnic, pe media.

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Marketing, se castiga bine, inscrie-te la atelierul digital de la Google, este gratuit si iti ofera certificare internationala individuala!

https://learndigital.withgoogle.com/atelieruldigital

Ai mai multe cursuri gratuite care s-ar putea sa te ajute si sa iti arate drumul spre o facultate pentru anul ce urmeaza sau spre ce vrei sa faci in viata, orice ar fi iti ofera un mare plus fata de alti colegi de ai tai ( poti sa le recomanzi si altora acest curs, poate nu stiu de el happy

Altii au platit mii de euro pentru cururile gratuite acum de la Google, si sunt in limba romana + ofera certificare ( Bazele marketing-ului digital)!

Succes! Mergi si la o evaluare psihologica a competentelor sa vezi cam ce ti-ar placea si ai fi buna sa faci la facultate si in viata, asa primesti o opinie calificata si competenta si iti poate salva viitorul, timpul si banii investiti

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Trebuie sa te gandesti sa faci ceea ce iti place, o facultate care sa iti trezeasca interesul.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde ce materii iti plac.Ia in calcul si timpul de pregatire pentru o eventuala admitere.