| andreea298 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a, profil uman si nu stiu unde as putea merge la facultate. voiam psiho.dar nu mai am tImp de invatat, ce as putea alege altceva?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Du-te spre ce ai inclinatie.Nu prea are legatura profilul din liceu cu facultate, poti merge la ce facultate vrei.

| Alexandru_Nichita_1998 a răspuns:

Daca Iti place geografia poti sa Dai acolo, iar facultatea e ok happy

| aditz4 a răspuns:

Salut.Recomand cu incredere Facultatea de Geologie si Geofizica.Se intra pe dosar, facultatea/domeniul nu este foarte cunoscut pentru ca geologia sau geostiintele nu se predau in liceu si de aceea nu o sa ai problema la admitere.Nu conteaza ce profil esti, conteaza sa iti placa natura, sa iti placa sa descoperi, sa explorezi, sa iti pui intrebari si sa vrei inveti lucruri interesante.De asemenea e si o facultate ai carei studenti si absolventi sunt foarte cautati de marile companii din industrie.Pana la urma geologia, geofizica sunt domeniile fara de care industria nu ar exista si cand spun neaparat geologie nu ma refer neaparat la resurse, e ceva mult mai complex.Eu consider ca am facut una dintre cele mai bune alegeri din viata mea alegand facultatea aceasta pentru ca m-a invatat sa gandesc, sa vad lumea altfel decat o vad primatele de la tv, sa ma descurc singur, sa inteleg multe lucruri si sa am ocazia sa calatoresc, sa merg in foarte multe practici finantate de facultate in care sa invat cum si sa aplic ce am invatat si mi-a asigurat si un job foarte bun.
si da si eu eram la fel de indecis si stresat ca tine.Acum eu am incercat sa te ajut, nicidecum sa fac reclama cum fac farmaciile la medicamente si lumea dispera sau moare. Multa bafta! Sper sa iti gasesti calea happy