| Arianna703 a întrebat:

Ce facultate aș putea face dacă sunt pe profil uman?
Și cu ce meserie m-aș alege?

2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Litere,jurnalism,istorie,drept>prof,ziarist,traducator,jurnalist,reporter,avocat etc

| bookofknowledge a răspuns:

Orice, facultatea nu tine de profilul liceului, am la medicina colegi de la uman de exemplu, singura limita este admiterea(care este fie limitata de bac, fie de un test dat de ei(un examan)), si cat esti dispus sa inveti si ce te pasionaza(sunt unele faculti la care poti intra, dar poate nu le poti termina(poate sunt prea grele, sau nu sunt ceea ce ti ai dorit si te obosesc phihic), totul depinde de ceea ce iti doresti sa faci).