| Baa_Denysutza_1994 a întrebat:

Sunt complexata ca sunt prea slaba și totuși mănânc ce fac?

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Vitamine si mai ales mananca alimente bogate in calorii.Ca sa te ingrasi.Eu vreau sa slabesc!happy

| romeo78 a răspuns:

În primul rând să fiți fericită că nu acumulați kilograme când mâncați. În al doilea rând este vorba de vârsta pe care o aveți. Dacă sunteți până în 18 ani, este o perioadă când corpul uman crește foarte mult și de multe ori nu corect. După ce veți trece de această perioadă, veți avea o relație serioasă, veți scăpa de stresul școlii, examenelor vă veți îndrepta și veți pune kilograme.
Problema actuală, este aceea de a nu întra în bulimie și să deveniți obeză. Deci, încercați să mâncați normal, nu vă forțați cu hrănirea și nu mai puneți la suflet greutatea actuală.
Și eu am fost slab, iar cu înaintarea în vârstă am pus kilograme.
Capul sus, gândiți-vă la școală și la sănătate. Aceste două lucruri sunt importante acum, nu greutatea.
Sunteți invidiată de colegele dumneavoastră pentru că puteți mânca orice fără să se cunoască la corp!

| aXy99 a răspuns:

Poti face 2 lucruri:
1. Sa mananci si mai mult (desi nu iti recomand, decat daca vei reusi sa mananci sanatos, dar sa fii in surplus caloric mancand sanatos e greu)
2. Sa mananci si mai mult si sa te duci la sala.

| Kerre a răspuns:

Daca vrei sa adaugi grasime trebuie sa fii intr-un surplus caloric, adica sa consumi mai mult decat consuma corpul tau, pentru a afla acest lucru poti cauta un calculator pentru acest scop pe google. Dupa ce iti calculezi necesarul caloric pentru mentinere adauga aproximativ 500cal.

| Elide a răspuns:

Nu mai fii completată,asa esti tu, încearcă să faci sport, nu lasa pe nimeni sa.ti zică "cum ar trebui să arăți", si nu mai te compara cu ceilalți, poate unii isi doresc sa arate ca si tine!

| DeliNes a răspuns:

Poti face putina miscare... daca pui masa musculara n-o sa mai fi/pari slaba

| aXy99 a răspuns (pentru DeliNes):

Si sa slabeasca mai mult?laughing