| EuNumaiEuNumai a întrebat:

Salut,Am 12 ani si 4 luni, am 1.50 m inaltime si 35 kilograme,sunt a doua cea mai slaba din clasa si toti copii isi bat joc de mine ca sunt slaba,ca nu am sani,ca nu am fund,am devenit sa fiu cateodata complexata ca sunt prea slaba,dar evident eu nu prea mananc,adica mananc mai multe mese pe zi dar putin la fiecare,nu mananc mult,dar binisor,eu zic ca sunt putin prea slaba,si micuta,dar o sa cresc si o sa ma mai ingras putin,voi ce parere aveti, dau funda:* ps:nu sunt bolnavalaughing

Răspuns Câştigător
| IsJustMe007 a răspuns:

Stai tu linistita ca la varsta ta esti perfecta! Nu esti slaba, esti potrivita.adică eu la 12 ani aveam 30 de kg si nu radea nimeni de mine, din contra, radeau de cele care aveau 60 de kg.si la faza cu sanii, pe bune acum tu cum ai vrea sa arati la 12 ani? ca una de 20?waiting alea care au cur si sâni la 12 ani, la 18 inseamna ca o sa arate ca sanziana buruianalaughingnu-ți mai face probleme ca nu esti grasa si nu-i baga-n seama pe prostii care rad de tine!winking funda?

3 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Buna,important este cum te simti tu in pielea ta, daca te simti bine si nu te deranjeaza ca esti slaba foarte bine, arata-le si celora care te critica, igonara-i sau da-le replica.
Nu le arata ca te deranjeaza pentru ca vor continua sa te tachineze.
Daca chiar te deranjeaza problema ca esti slaba te poti duce la un nutritionist.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

În primul rând, n-am putut să nu observ greşeala de exprimare: "am devenit sa fiu". Alege una, nu merge cu două.
Apoi, ai timp berechet să te dezvolţi până la 18 ani din toate punctele de vedere, fiecare cu propriul corp, oricum eşti un copil încă deci nu-ţi face probleme.
Dacă eşti sănătoasă e cel mai important.

| RamboBike3 a răspuns:

Oooohh cari cine te iubeste te iubeste cum esti tu! Nu conteaza daca nu ai sani si ca nu ai fund.Nui problema daca esti slaba.Sa nu te ingrasi. Apoi mai astepti vreo 1-2 ani si o sa ai si fun si sani mai ai timp sa cresti pana la 18 ani!