| ILoveWeekends a întrebat:

Sunt confuza. Nu stiu daca sa il cred pe iubitul meu ca ma iubeste sau nu. Pana acum am vrut de mai multe ori sa ma despart de el sa vad cum reactioneaza. Binenteles ca m-a implorat sa nu fac asta si incepea sa planga. De cam o luna am observat (sau e doar in mintea mea...) ca nu ma mai iubeste. Eu sunt cu el de 6 luni jumatate. Inainte intruna imi trimitea mesaje,vorbeam cu orele la telefon,imi spunea mai des Te Iubesc (desi am auzit ca baietii care spun asta nu o simt...dar ma rog fiecare iubeste in felul lui),era mai dragut cu mine. Cum am spus in ultima vreme mesajele sunt mai rare,la telefon vorbim doar daca e ceva important, nu o mai facem din placere, te iubesc parca nu mai are valoare. Perioada asta a inceput de cand s-a mutat in satul vecin insa e ffff aproape. face doar 20 de minute cu bicicleta. am aflat ca si fumeaza din mai, desi se JURA ca nu o sa faca asta.de curand si-a facut si facebook si a comentat la o fata apropiata ca e adorabila. Adica mie nu putea sa scrie asta? i-am zis ca ne despartim ca nu mai simt ca ma iubeste insa el zice ca inca o face. Si nu ma mai implora sa il iert.deci ori ma iubeste si acum ori nu a facut-o niciodata pentru ca daca m-ar fi iubit de la inceput ar face-o si ACUM deoarece iubirea adevarata nu trece asa usor. dar el mi-a spus ca doreste un copil cu mine pentru ca ma iubeste si vrea sa fiu sotia lui, si eu uneori mai spuneam ca sunt nemultumita de cum arat si ca o sa imi pun silicoane si el a spus ca sa-mi las corpul asa. mai zicea ca nu ma va insela pentru ca nu are nevoie de alta fata pentru ca pe mine ma iubeste.

Am uitat sa spun ca eu sunt orgolioasa si numai el imi trimite mesaje si ma suna si ma roaga sa iesim. Dar in seara asta eu l-am sunat sa ne despartim pentru ca el nu are credit.
V-as fi recunoscatoare daca v-ati uita si la penultima intrebare a mea in care spun ca asta e cam dragoste interzisa ....am spus mai multe despre cum e el ca persoana...

multumesc

2 răspunsuri:
| Floricikmov a răspuns:

Parerea mea este ca te iubeste si nu prea. Prin unele gesturi si comportament iti arata ca te iubeste dar prin unele ca nu te iubeste parerea mea este sa mai astepti si sa mai cercetezi putin si dupa aceea iei o decizie. Si mi se pare banal sa renunti la relatie doar pentru ca el nu are minute si nu are dupa ce sa te contacteze.

| ILoveWeekends explică (pentru Floricikmov):

Nu am renuntat pentru asta ci pentru ca mi se pare ca nu mai e interesat cu toate ca el afirma ca nu s-a schimbat.