| AliceHappyGirl a întrebat:

Sunt cu moralul la pamant sad Din cauza asta incep sa-mi pierd increderea in mine sad Simt ca nimeni nu ma mai iubeste si ca toti sunt impotriva mea, chiar daca nu am facut niciun rau nimanui sad Vreau sa ies din starea asta. Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti doua palme, ia-te de urechi si revino-ti. Aminteste-ti ca esti o persoana puternica si ca trebuie sa ai incredere in tine. Te asigur ca sunt multi care te iubesc, poate nu observi tu asta. Este doar o stare de moment care iti trece. Asculta muzica vesela, danseaza, canta, razi, o sa te ajute. Uite-te la un film bun, o comedie, ocupa-ti timpul si nu sta sa-ti plangi de mila singura. Uite o melodie : http://www.youtube.com/watch?v=Z8aYAt9ZXmI. Fii mai increzatoare! Bafta.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Terapie prin muzica.Iti recomand sa iti ocupi timpul cu cat mai multe activitati.Nu te poti gandi la trecut si sa iti si mentii mintea concentrata asa ca renunti la prima.La mine mergewinking

| mgtow a răspuns:

Tu trebuie sa lasi sa treaca timpul asa trece si supararea

| JustShadows a răspuns:

Buna Alice! Te inteleg perfect! Nu mai apleca urechea la ce spun cei din jur, si nu-i lasa sa iti influenteze o stare anume.Incearca sa faci lucrurile cat mai corect si obtinand rezultate favorabile, sau macar apropiate de cele pe care vroiai sa le ai, vei vedea ca vei recapata si increderea in tine!
Nu esti singura, nu vei putea fi singura niciodata, gandeste-te la persoanele care au fost langa tine, candva, oricat de putin, dar au fost.Incearca sa gasesti in caderea pe care o ai acum puterea sa te ridici, si nu uita, ca.fiecare clipa de durere oricat de mica, are si urme de putere, ambtitie, speranta, si incredere, gaseste lucrurile astea. Cei ce sunt in potriva ta fara sa le faci vreun rau sunt probabil oamenii care te invidiaza, pentru ca intr-un fel sau altul poti fi ceea ce ei nu pot! Ca sa iesi din starea asta, nu te poti refugia doar in anumite lucruri ca sa uiti, ci trebuie sa tai raul de la radacina, sa stii sa repari punctul de inceput, sa stii sa te repari pe tine! Nu vreau sa te descurajez, dar poate ai invatat de-a lungul anilor, ca singura"persoana"in care poti avea incredere este Dumnezeu, iar apoi, o incredere partiala o poti avea in tine.De ce spun"partiala"? Pentru ca esti atat prietenul cat si dusmanul tau.Cred ca esti constienta ca oamenii din jurul tau, sunt pur si simplu oameni, si mai presus de orice pun binele lor.Incearca sa gasesti puterea in tine, si sa nu uiti niciodata, ca e cineva langa tine, oricine, dar este! Gandeste-te si la tine, intai sa te gandesti la altii, revino-ti, fa lucruri pentru a indrepta starea asta, dar nu te gandi sa repari consecintele, ci cauzele.Vezi ce-ti place si fa!
Capul sus si.ai grija de tine!>big grin

| JustShadows a răspuns:

Scuze pentru greseli, site-ul imi cam vantura cuvintele!straight face

| bianka93 a răspuns:

Pai.inkearka sa nu mai gandesti asa pentru ca sunt ca siguranta pers care te plac dar nu stiuw cum sa iti zica acest lucru, incearca sa ai mai multa incredere in tine, fi mai sigura pe tine

| AloneQsFini a răspuns:

Pooiii' si mie mi se intampla cateodata(dar eu ma regasesc in starea asta uneori)poate ca si muzica ma ajuta o tzar cel putin in cazul meu(binenteles nu manele). incearca sa fi mai sociabila cu prietenii tai, sa glumesti, sa iesi cu ei.

Sper ca te'am ajutat daca nu da'mi un pm cu id'ul tau