| madytzza a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an si ceva si acum cateva zile mi-a zis ca l-a sunat o fosta prietena, de fapt prima lui prietena si au vorbit.Eu nu sunt de acord cu asta chiar daca el zice ca doar vorbesc k vai nu-l las sa vorbeasca cu nimeni, ca ea e maritata si are copil.Pe mine nu ma intereseaza asta, pur si simplu nu vad ce are atat de vorbit cu el cand ea e maritata, cu copil si mai si culmea ea a facut rost de numarul lui de telefon.Mai de demult cand eram la el a intrat in vb cu el fratele ei care i-a zis ca sora lui vrea numarul lui de telefon iar pentru ca eram eu acolo nu i l-a dat. Poate o sa ziceti ca sunt posesiva, sau nu stiu. dar nu vreau sa vorbeasca cu fostele prietene.Atata timp cat nici eu nu am nimic de a face cu fostii nici el nu vreau. El vrea sa ma faca sa ma faca sa accept asta dar eu nu vreau. Mi-a zis ca de acum vai o sa ma minta, n-o sa mai imi spuna cu cine vorbeste. C ma sfatuiti sa fac?sad.

2 răspunsuri:
| Sergiu1989 a răspuns:

Daca relatia voasta se bazeaza pe incredere atunci lasi sa vb dar nimic mai mult, daca u nu ai incredere atunci e cam riscanta toata treaba asta dar totusi nu prea ii poti interzice omului sa vb, si ca o ultima idee daca tot il sufoci asa cu n uafce aia aia iar nu e bine atunci poate o sa se sature si chiar va pleca la ea sau la alta persoana care il lasa mai liber. Sper ca am fost de ajutot succes

| micutZa94 a răspuns:

Buna.parerea mea este ca el inca tine la ea,pentru ca ii prima lui dragoste, cum se mai zice >>"prima dragoste niciodata nu o uiti".El de fapt ar trebu sa faca ceea ce faci si tu, adica sa nu vb cu fostele cum nu vorbesti nici tu cu fostii, in fine asta ii parerea mea.Pa!:*succese