| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Sunt cu sotul meu de 5 ani. Cand ne-am cunoscut am stiut ca este consumator de droguri, însă il iubeam atata de mult încât am sperat ca se va schimba. Niciodată nu le-a lăsat mai mult de 3-4 luni. Pleaca de acasa, vine a doua zi, are anturaj numai cu drogati. Ma lupt cu asta de atata timp si in zadar, imi promite mereu ca le va lasa, ca gata, ca e ultima oara..Degeaba! Părinții lui stiu de asta, toți ne zbatem să-l facem sa renunte însă in zadar. E uneori agresiv cu părinții lui (pe lângă ca le vorbeste urât) la fel si mie, ma injura, etc.Îl iubesc enorm, însă m-am săturat. Ce viitor voi avea lângă un altfel de om? Am incercat sa-l ameninț că-l părăsesc și degeaba... Ajutati-ma va rog...

11 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

La 17 ani esti maritata de 5 ani?
M-am uitat pe intrebarile tale.
Sunt o gramada de contradictii in ce spui.
Ai personalitate multipla?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vei avea un viitor din ce în ce mai neferirit până va deceda.
Cu o asemenea adicție nu poți lupta singură.
Dacă el nu are un ideal de viață care să îl determine să supraviețuiască, el nu mai este stăpân pe voința sa. Îl poate ajuta o cură de dezintoxicare și o comunitate.
http://narcoticiianonimi.ro/contact/
Dar, din nou, fără o decizie cât de mică, cât de puțină din partea lui, ca să se întoarcă pe calea vieții e pierdut.
Astfel, te vei decide dacă vrei să îți sacrifici viața alături de el până va muri sau să cauți alt drum.

| NarcoticiiAnonimi a răspuns (pentru sadrian46):

Buna ziua. Va rog sa ne ajutati cu modificarea link-ului catre Narcoticii Anonimi. Site-ul acela este un site "fantoma". Nu reprezinta Comunitatea Narcoticii Anonimi din Romania. Comunitatea NA din Romania are website-ul: https://narcoticii-anonimi.ro/ Accesand site-ul nostru oricine poate intra in discutie pe whatsapp cu un reprezentant al comunitatii (exista buton de whatsapp in site). La mail-uri se raspunde cu directii foarte clare, atat pentru cei care se confrunta cu problema drogurilor, cat si pentru apartinatorii acestora. In plus, avem pagini create special pentru sedintele desfasurate online https://narcoticii-anonimi.ro/sedinte-narcoticii-anonimi/ si pentru cele fizice https://narcoticii-anonimi.ro/sedinte-fizice-narcoticii-anonimi/

Va multumim frumos pentru ingaduinta si intelgere. Noi, cei de la NA, suntem toti fosti consumatori in recuperare care ne intalnim cu regularitate pentru a ramane curati. Sedintele NA sunt gratuite si anonime. 24 de ore bune, tuturor.

| sadrian46 a răspuns (pentru NarcoticiiAnonimi):

Vă mulțumesc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu ai zis tu mai demult ca ai pus capat relatiei cu iubitul tau si ca nu vrei sa mai auzi de el? Si parca mai ziceai si ca ai 17 ani, deci te-ai "casatorit" cu el la 12 ani?

Oricum... daca nu iti convine de o persoana, renunta la ea si gata. Stai sa te stresezi atat din cauza cuiva, parca s-au terminat barbatii pe lumea asa :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai paraseste-l

Răspuns utilizator avertizat
| vmalex21 a răspuns:

Domnita draga situatia va decurge din ce in ce mai rau.Ca si in cazul unui alcoolist.Omul asta ar nevoie de ajutor specializat într-o clinică de dezintoxicare si o rupere de lunga durata de mediul si anturajul in care isi face veacul. Daca nu are o fărâmă de conștiință sa accepte ca are o problema ...Nu prea ai cum sa il ajuți.Ori el nu are tăria psihică necesară și nici nu prea e conștient.Depinde si de drogul de care e dependent. Daca e pe heroină sau,, legale,, e nasol.Ar trebui sa fii conștientă că piața deveni un pericol pentru copii si ca ar fi bine sa il lasi macar o perioadă mai lungă, oate va conștientiza in ceasul al doispelea. Daca nu., Nu prea ai ce face.

| DonGiani a răspuns:

Troll

| NarcoticiiAnonimi a răspuns:

Bună seara, tuturor. Eu sunt un dependent in recuperare, curat din data de 01.01. 2012
Cu permisiunea adminilor vreau sa las un link către orarul ședințelor care pe mine ma ajuta foarte mult. Acestea sunt gratuite și anonime.
Dacă știți pe cineva pentru care consumul de droguri a devenit o problemă, ii puteți recomanda:
? Ședințe Online Narcoticii Anonimi Romania:
https://narcoticii-anonimi.ro/sedinte-narcoticii-anonimi/
? Sedinte Fizice Narcoticii Anonimi (Bucuresti & Cluj)
https://narcoticii-anonimi.ro/sedinte-fizice-narcoticii-anonimi/
? Despre Comunitatea NA:
https://narcoticii-anonimi.ro/comunitate/
? Despre recuperare la NA:
https://narcoticii-anonimi.ro/renuntare-droguri/
? Telefon de suport:
Va mulțumesc. Și 24 de ore curate va doresc.