| nicoleee30 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 1 an de zile. Vara asta ne-am despartit pentru vreo 3 luni dar intre timp umblam impreuna, in fine, si pana la urma ne-am impacat. Mama stie de relatia noastra, si ii place mult de iubitul meu si chiar ii incantata ca am un baiat asa dragut langa mine. Eu cu el am decis sa ne incepem viata sexuala.Ne-am inceput- o, totu frumos, folosim prezervative Durex de fiecare data.Dar eu nu ma simt deloc in siguranta chiar daca am invatat sa pun corect un prezervativ pe penis si le si pastrez in conditii favorabile. Chiar daca sunt sanse destul de mici ca prezervativul sa se rupa, dupa fiecare ejaculare controlez bine daca nu cumva s-a rupt pe undeva. Pentru mine, prezervativul nu-i o metoda linistitoare asa ca trebuie sa-mi fac curaj sa vorbesc cu mama despre chestia asta si sa-i spun ca as vrea sa folosesc o alta metoda contraceptionala. Dar nu am nici o idee cum as putea sa-i spun despre asta. Ea stie ca sunt virgina, si chiar vreau sa ramana la parerea asta. Vreau doar sa ma ajutati cu niste sfaturi despre cum as putea sa-i spun ca vreau sa fac sex si sa ma duca la ginecolog pentru o alta metoda pe langa prezervativ. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sa fim seriosi, vrei sa dormi afara? taci din gura, lucrurile astea nu se spun happy

| MarcŞiAtât a răspuns:

Poti sa iei pastile de la farmacie, nu trebuie sa te duci neaparat la ginecolog sau sa-i spui acum mamei tale laughing

| bogdan72 a răspuns:

Nu-i spune! Doamne, ce e in capul tau?
Foloseste pastile daca nu esti sigura, dar prezervativul nu se rupe asa usor cum pare. Sunt multe metode contraceptionale, dar cele mai eficiente sunt pastilele. Intreaba la farmacie.