| Allexa_2008 a întrebat:

Sunt de 3 ani de zile cu un baiat si in astia 3 ani am avut numai momente frumoase. Dar acum problema e ca nu mai simt acelasi lucru, iar in viata mea a aparut un nou baiat.
Nu prea stiu ce sa fac. Nu vrea totusi sa renunt la 3 ani de relatie pentru cineva pe care abia il cunosc. Dar nu prea mai simt nimic pentru cel cu care sunt acum.
Vreau sie u ceva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Helby a răspuns:

Deschide-ti mereu inima pentru ceva nou!
Trei ani de relatie inseamna ceva, sunt sigura de asta. Insa, cand dragostea intre cei doi nu mai exista, nu mai are nici un rost sa mergeti mai departe. Cu siguranta ca de el te leaga multe amintiri, insa viata merge mai departe, iar amintirile vor ramane in inima ta pentru totdeauna. Dar, chiar daca nimeni nu vrea asta, exista un moment in care trebuie sa spui STOP.
Daca nu mai simti nimic pentru baiatul cu care esti acum ar trebui sa te gandesti ca sunt si altii care te-ar putea face fericita. Lasa trecutul si gandeste-te la prezent. Cateodata e mai bine sa te uiti inainte cu fruntea sus.
Daca in sufletul tau a incoltit ceva pentru baiatul nou din viata ta, atunci da frau liber sentimentelor si mergi mai departe. Vor fi multe despartiri si multe realtii care te asteapta pe viitor.