| alinagyo a întrebat:

Sunt disperata,tata mi-a citit jurnalul si eu nu stiu ce sa fac :sa ma razbun sau sa-l iert. Sunt intr-o mare dilema va rog ajutati-ma cu un sfat, voi ce ati face?

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sincer sa fiu, cei care tin jurnale is de vina, acele ganduri trebuiesc sa ramana ingropate adanc in memoria talaughing)
Si eu as face la fel, adica prostia se plateste.
Cum frate sa ti jurnal?
laughing hai totusi, suntem in secolu 21, ne-am modernizat si noi, poti sa il ti macar pe pc, si acolo ascuns bine, cu o anumita comanda prin CMD, RUN...
laughing

| wolder a răspuns:

Terorizeazal Nul asculta pentru ca si el ti-a violat intimitatea

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

De ce sa te razbuni? pun pariu ca si tu daca ai avea un copil si i ai gasi jurnalu.i l` ai citii.e logic happy

| alinagyo explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Nu,daca as avea un copil de 18 ani cam depresiv sigur nu i-as citi jurnalul(in jurnalul meu ma descarc, imi spun toate gandurile). Daca as avea un astfel de copil as fi incercat sa aflu de la el ce are pe suflet.in plus mai mult din cauza lui sunt in halul asta, si credeti-ma ca nu spun asa, o spun pentru ca e un om foarte rau, nu as avea nici un motiv sa mint, nici nu va cunosc

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce ai sa ii faci sa te razbuni? ii pui gem in pantofi?

| HonneyBunny a răspuns:

Jurnalul?!
Sunt complet impotriva unei astfel de expuneri a sentimentelor, a problemelor din viata de zi cu zi si a asa-ziselor "secrete". Orice ai simti, orice problema ai avea nu jurnalul este celui caruia ar trebui sa ii "spui" ci chiar parintilor...nu ai de ce sa te "razbuni" pe tatal tau, a fost probabil intamplator sa iti gaseasca jurnalul si din curiozitate sa il deschida si sa citeasca. Am auzit la multe persoane ca prefera sa scrie in jurnal secretele lor decat sa le spuna unui amic. Inteleg ca in ziua de azi nu prea exista prieteni adevarati. Totusi iti dau un sfat. Incearca sa nu mai folosesti asa ceva. Nici jurnalul, nici un prieten nu iti poate intelege problemele ca familia ta!

| Gone15 a răspuns:

Hmm. Eu m-as razbuna! Sincer! Totusi este intim!