| karinaa01992 a întrebat:

Sunt foarte speriata.Mereu când vine noaptea și trebuie sa ma bag la somn ma cuprinde o frica, deoarece în timp de 2 săptămâni vad noaptea umbre,de parca cineva este cu mine în aceeași încăpere. Mai ales lucruri lăsa te de mine într-un loc,le vad în alt loc sau lucruri ce se mișcă.Am insistat ca mama sa doarmă cu mine, dar având doar 13 ani crede ca sunt matura și trebuie sa dorm singura. Toată noaptea stau și privesc umbrele, cu greu adormind.Chiar și când sunt obosita o energie ma face sa ma sperii și sa nu mai dorm toată noaptea.Va rog poate ca sunt nebuna dar vi se întâmplă și vouă asemenea lucruri?!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Poate ai doar o frica de intuneric?
E normal la 13 ani.
Stai linistita nici nu esti nebuna si nici nu se intampla sa se miste ceva prin camera, e doar frica de necunoscut, de intuneric.
Poti lasa o mica lumina de noapte si desigur ajuta mult sa nu te mai gandesti la tot felul de prostioare, gen sa citesti povesti cu fantome sau sa te uiti la tv la filme de groaza pentru ca noaptea in capusorul tau se formeaza tot felul de scenarii, in special pentru ca se pare ai o mica frica de intuneric.

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Liniste-te deoarece nu ti se poate intampla nimic. Stiu ce spui si am trecut si inca trec prin chestii de genul dar nu ti se intampla nimic incearca sa nu bagi in seama chestiile acelea. Si daca vezi lucrurile acelea sa stii ca esti o persoana speciala happy

| nshsbuua a răspuns:

Bună! Și eu am trecut prin asta, trece de la sine. Mai greu intr-adevar dar trece, erau nopti in care ma culcam la 5, 6. Dar a trecut acum ma gandesc la alte lucruri