| StaRmAgiC a întrebat:

Sunt foarte suparatasad De la un timp totii par sa fiu indiferentzii cu minesad chiar si pe cei care ii consideram bunii prietenii.
De la un timp nu mai ma cauta nimeni la telefon sau daca e asa ii sun eu si nu-mi raspundsad
Fosta prietena a mea face urat doar pentru 10 lei care cica aveam sa ii dau ca platise masa la bal.Si mi-a facut scandal monstru la telefon doar pentru cativa baniisad
Am impresia ca sunt cea mai mare proasta pentru ca nimeni nu ma baga in seama si prietenii nu am decat virtualii, pentru ca decat asa am ramas sa vorbesc in fata unui monitor tastandsad
Parintii imi vorbesc urat si lumea ma evitasad
Ce-am facut? Adica am vorbit mereu frumos cu cei din jur si ei fug de mine.
Poate ma ajutatii si pe mine cu vreun sfat, v-as ramane recunoscatoare.sigh

Răspuns Câştigător
| sabinozaur a răspuns:

Buna...sad e ff trist ce aud aici. faza mai aiurea e ca. si eu cam am trecut prin faze de genu`. si e ff oribil. simti ca chiar nu ai motiv sa traiesti. eu ziceam asa: "ce`ai ma daca mor acu nimeni nu`si da seama". si asta chiar credeam! dar am inceput sa`mi ocup timpul cu lucruri care ma binedispuneau. aveam mai multa grija de mine si deodata. nu stiu cum si cand totul a revenit la normal.happy probabil mi-as cauta si niste prieteni noi. nu neaparat cu care sa ma intalnesc fata in fata si asa. macar pe mess la telefon. ajuta enorm sa vb cu cineva la telefon si care mai ales sa te si inteleaga.happy imi pare rau pentru tine. dar sunt 100% ca o sa se rezolve.big hug ai grija de tinee:*

15 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Buna scumpo. Off imi pare foarte rau. Mi-au cam dat lacrimile cand ma gandesc la lumea asta si ma gandesc ca am fost si eu cam in situatia ta si ma simteam al naibii de rau.
Incearca sa nu te afecteze aceste lucruri. Nu prea ai cum, stiu, dar totusi. Trebuie sa mergi mai departe si sa speri ca totul va fi bine. Daca ai nevoie de o prietena cu care sa vorbesti, trimite-mi mesaj cu id-ul tau si o sa fiu intotdeauna pregatita sa te ascult cand ai vreo problema si sa incerc sa te ajut sa iei decizia corecta. Ai grija de tine! Numai bine!

| Paris a răspuns:

Cati ani ai? Cu totii trecem prin astfel de zile, saptamani, luni, intr-un cuvant, perioade mai morocanoase, cand avem impresia ca suntem cei mai fraieri si ca nimeni nu ne iubeste desi noi oferim iubire si prietenie, intelegere si apreciere neconditionate. Vreau sa cred ca asa este si la tine, o chestie de moment, ca lucrurile se vor redresa.
Referitor la prietena ta, sunt persoane care se sterg cu 10 lei la fund, si imi scuzi expresia, iar altii care traiesc din banii aia o saptamana. Pe viitor sa ai grija sa nu te indatorezi la nimeni cu nimic, de la bani pana la sentimente. happy Asa te scutesti de mici neplaceri care iti fac viata mai amara. Daca problema ta este intr-adevar mai grava decat ceea ce cred eu, incearca sa vorbesti cu psihologul scolii. Eu mereu mergeam acolo. Pana la urma pentru asta e acolo, el primeste niste bani de la stat ca sa asculte elevii care se simt impovarati cu probleme, iar tu nu trebuie sa platesti nimic ca sa obtii un sfat cu adevarat bun dar si corect. te pup

| Andraa a răspuns:

Alllinna are dreptate. cere nr de telefon a cuiva de pe site.
ca te poti descarca mai bine celui ce nu il cunosti.big grin
si fereste-te de acei 'prieteni'

ps. daca vrei eu te pot ajuta>big grin

| StaRmAgiC explică:

@doa19 cu "i" e un tic al naibi de prostlaughing
si nu, nu ma supartongue pentru ca ai dreptate si nu te contrazickiss
Iar prietena, da avea nevoie de ei ca sa-si ia tigarii dar in ziua aceea ea lua salariul.
Iar ea nu intelegea ca in aceea zi nu puteam sa vin sa ii dau si m-a dracuit:-J

| StaRmAgiC explică:

Mai am putin si fac 19laughing

| Doa'Do a răspuns:

Daca cei cu care tu vorbesti te evita sau fug de tine, inseamna ca ei nu iti sunt cu adevarat prieteni.Probabil doar te folosesc, iti cer ajutorul atunci cand au nevoie.Iti poti face prieteni noi, chiar aici pe site sau din orasul de unde esti.
Iar fosta ta prietena care facea circ pentru 10 lei, probabil ca avea nevoie de banii respectivi sau tu ai uitat ca trebuie sa ii dai ( nu ne-ai specificat de ce facea scandal ). Poate ca fata era motivata.
A si sa nu uit! Nu vreau sa te superi dar sunt multe cuvinte in postarea ta unde apar multi de " i " care nu ar trebui pusi. Ai grija cum pui accentul pe acei " i ".
Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| Doa'Do a răspuns:

@simpaty18 : acum am inteles cum si ce s-a intamplat.
Poate ca si prietena ta a fost prea nervoasa doar pentru ca nu avea 10 lei laughing

| inger-ranit a răspuns:

Si eu am patit asta crying si inteleg cum te simpti...la mine. dupa ceva timp, o saptamana, lucrurile s-au calmat, prietena mea nu imi mai vorbea asa, iar ceilalti au inceput sa ma sune, e varsta la care totul in jur ti se pare ciudat, cred. daca esti deoseama cu mine, 13 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere nr de tel al fetelor de pe site, cine vrea sa-ti dea nr de tel sau vorbit pe mess intalniti-va, vorbiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere nr de tel al fetelor de pe site , cine vrea sa-ti dea nr de tel sau vorbit pe mess intalniti-va, vorbiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cuminte. dai banii inapoi fiindca asa e corect.prietenia nu trebuie sa depinda de bani.si incearca sa vezi unde gresesti.

| cipson a răspuns:

Incearca sa vb cu altcineva. poate, treci printr-o perioada prosta, sau poate esti la pubertate.cauta-ma si te ajut eu.bye.

| sad1girl a răspuns:

Buna

si eu trec acum printr-o perioada asemanatoare cu a tasadsi nu e prea mistocrying

si habar n'am ce sfat sa-ti dau...

poate ma poti ajuta tu pe mine... daca ai reusit sa depasesti momentalhee hee

pa pawave:X

| ornela a răspuns:

Si eu trec prin momentele astea.ma simt singura rau.numai am chef de nimic.plang in continu...

| ornela a răspuns:

Buna! si eu trec prin momentele astea, poate si mai grave, numai am chef de nimic nici macar sa mananc, sunt suparata maxim.plang incontinu.nu am chef de nimic...