| madalina597 a întrebat:

Îmi place de un baiat mai mare decât mine cu 2 ani...îl plac de mult timp și s-a întâmplat sa îi zică o fosta Bună prietenă de-a mea ca îl plac.Problema e ca el a fost impreuna cu o fata timp de 2 ani și a iubit-o foarte mult dar ea este o fata mai "usoara" faza e ca a stat cu tot orașul și a facut-o cu mai mulți dar tot ea este considerata "printesa".Mă consider o fata mai inteligenta decât ea și mai frumoasa(nu mă laud -_-)s-au despărțit pentru ca l-a înșelat cu cel mai bun prieten al lui și a ieșit scandal monstru, după ceva timp el i-a spus din nou sa fie împreună dar ea n-a mai vrut și el se tine cățeluș după ea.Ce sa fac? Nu-i pot spune sentimentele mele pentru ca sunt o fata mai realista și cred ca un baiat trebuie sa ți se confeseze și nu fata ...Intr-un fel sunt geloasa pe ea ca a avut un asemenea iubit...este unul dintre cei mai cunoscuți baieti din oraș și frumos...sad

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nu trebuie decat sa dai dovada de acea inteligenta de care tot vorbesti.

2 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Buna. Aici e destul de complicata treaba. Eu zic sa te retragi si sa nu faci nimic daca el inca tine la fata aia. Iubirea adevarat nu dispare imediat si se pare ca nici la el nu a trecut. Trebuie sa-l intelegi, o iubeste asa cum e ea si nu poate sa renunte la ea. In conditiile astea nu cred ca-ti ramane nimic de facut in afara de a te retrage. Nu vad niciun motiv pentru care ai continua sa lupti pentru el. Pleaca cat timp mai ai demnitate. Daca ai spus ca esti mult mai buna decat acea fata, dovedeste asta si nu te lasa calcata in picioare de oricine, chiar nici de baiatul ala super frumos despre care ne-ai povestit.

| madalina597 explică:

Mulțumesc pentru sfat și știu ca așa e, sper sa își dea și el seama pe parcurs ce fel de fata e, îl cred încă imatur sa vadă lucrurile reale.