| nevermind3322 a întrebat:

Sunt ignorata peste tot, la scoala, la bloc, la bunici. Lumea ma baga in seama doar de cand am inceput sa ma comport ca o fitoasa. Cu toate astea, am devenit o "super-popularitate" la scoala si peste tot. Toata lumea ma cunoaste, insa imi pierd prietenii cei mai apropiati, cei mai buni, la care tin mult. Ca eleva, sunt foarte buna, sunt preferata a vreo 6 profi, insa toate persoanele de gasca ma ignora si incep sa-mi spuna "fetita de bani gata", chiar daca nu e adevarat. Ce sa fac? Nu vreau sa fiu o fata de care nu stie nimeni, insa nici fitoasa nu-mi place.

5 răspunsuri:
| Trolliţă a răspuns:

Cel mai bine este sa fi tu. Unii vor fi gelosi pe popularitatea ta ori vor fi uimiti in ce ai putut sa te schimbi! Nu imi plac nici mie persoanele fitoase. Cel mai bine este sa fi tu. Sa fi de gasca, nu o pitipoanca. Sa te aranjezi, sa fi delicata si sa fi originala. Nu te imbraca ca o pitipoanca nici nu ii lua modelul. Modelul tau in viata trebuie sa fi TU. Cat te vei zbate sa fi o fitoasa TU nu esti asa din cate vad. Poti fi cunoscuta si fiind de gasca si nu fitoasa.

BE YOU!

| alexTT a răspuns:

Esti o fata cam prostuta din cate povestesti, dar treci tu peste astea odata cu timpul.

| AlexBmxRider a răspuns:

Fii tu insati. Nu trebuie sa demonstrezi ca esti o fitoasa. Cu cat esti mai fitoasa cu atat nimeni nu te va baga in seama. Eu personal nu suport fetele care sunt fitoase, sunt chiar enervante, nu au auzit de munca si fac numai ce vor ele. Te sfatuiesc sa fii tu insati, daca vei continua sa fii fitoasa iti vei pierde prietenii si oamenii cei mai apropiati. Succes!

| Iully99Puke a răspuns:

Pfoai sad Imi pare rau pentru tine dar sincer acei prieteni pe care tu i numesti "apropiati" din moment ce te lasa sunt niste prieteni falsi... nu are rost sa te justifici in fata lor sa le spui cum esti tu de fapt deoarece nu va merge, dai incolo nu te merita! Si incearca sa nu i bagi in seama cand te striga asa si spune-le: fi'ti si voi maturi macar o data in viata doamne...winking si incearca sa-ti faci noi prieteni dintre aceia care te cunoscwinking

| MariaStancu a răspuns:

Sa va spun si eu ceva despre fete fitoase. toata lumea zice ca nu le suporta dar cel putin la mine in clasa toti stau cu ele chiar daca zic ca le suporta sau nu.