| Loredana96 a întrebat:

Sunt impreuna cu in baiat de jumate de an, si la inceput nu prea am fost cu romantismul.IN schimb el e romantic de felul lui si mereu imi spunea Ca nu il alint.Ne cunoastem de 3 ani, si decind ne cunoastem el a vrut sa fim impreuna.
Cu timpul am incercat si eu sa fiu mai deschisa,sa il dezmierd,sa ii spun ca il iubesc
Acum mama daca ma aude ca ii spun ca il iubesc sau il dezmierd parca ia foc. Imi spune sa nu fac Asta, deoarece baietii de la asta prind la aripi si asa il voi pierde.
Deci pana la urma cum sa ma comport, mama e cu sfaturile ei...dar el iubeste cand il alint si ii spun ce simt

4 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Eu ca baiat,prefer sa mi se arate ca sunt iubit,nu sa mi se spuna iar faptele sa fie in antiteza cu vorbele,sau sa nu le sustina.
E bine sa spui ce simti,cand simti.
Nu trebuie sa o faci fortat.
Cand faci chestii fortate,in mod repetat,o sa apara oboseala si o sa devina o relatie obositoare ( depinde cat de des se repeta acestii chestii ).

Dar, intr-o relatie,trebuie sa mai lasi si de la tine si sa mai faci si cum vrea partenerul,ca daca toti suntem egoisti si facem doar cum vrei noi,de fiecare data, nu o sa gasim niciodata o relatie perfecta ( sau daca o gasesti, bravo tie).Dar trebuie sa fie si aici o limita.
O sa iti dai seama de aceasta limita dupa felul dupa care te simti.
Daca partenerul tau adoarme dupa ce faceti sex si tu vrei sa ramana treaz, o sa il intelegi si il lasi sa doarma laughing nu te certi cu el din cauza asta, ca e o chestie minora - asta ca sa ma fac inteles la ideea de mai sus.
Sper ca ai inteles ceva.
Bafta.

| ambicio a răspuns:

Comportă-te așa cum ești tu, nu te lăsa influențată de nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| TheSuspect a răspuns:

Tu ce crezi, tu ce simti cu adevarat "Ai ascunde aceste sentimente ca asa vor altii?" nu cred comportate cum simti ca e nevoie... La urma urmei viitorul tau e in el bineinteles cu ajutorul parintilor dar torul se poate rozolva cu comunicare, Eviti sa auda mama ta ca il iubesti dar in acelasi timp il alinti si pe el ca e tot de ce e nevoie acum la inceput dupa toate vin de la sine