| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a dar nu am nici o idee ce facultate voi urma. ce e drept nici nu prea stiu ce facultati sunt whistling. Intrebarea mea este:La ce facultate doriti voi sa mergeti.sau sunteti deja?

8 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Daca tu nu sti ce-ti place noi chiar nu avem cum sa stim. Eu de exemplu iti recomand cele mai grele si cautate facultati Automatica si Calculatoare si Medicina. Eu sunt la automatica din pacate sad.

| juniper a răspuns:

Facultate de limbi straine, la sfarsit in clasa. a 12a ar trebui sa primesti niste brosuri.

| xibalba a răspuns:

Eu vreau sa urmez automatica si calculatoare, sau cel putin asa sper. Tu gandeste`te ce materii iti plac, ce te atrage, ce stii, ce trebuie sa mai inveti. Si intereseaza`te de facultati, luand in considerare si oferta de munca a pietii. Bafta!

| Orannginna a răspuns:

Si eu tot intr-a 11a sunt. Sunt la profil real dar sunt aproape decisa: fac. de litere big grin

| ATB a răspuns:

Eu sunt la Finante banci si contabilitate. se castiga bine daca o faci in diverse domenii. bancar, contabil sau broker. si altele.bafta

| madagascar a răspuns:

Daca esti din bucuresti sa nu te duci la dimitrie cantemir, eu am fost si m-am transferat la agronomie si e mai bine.depinde ce iti doresti tu.multa bafta

| Vyio a răspuns:

Eu am fost la Relatii Internationale si Studii Europene. Ti-o recomand daca iti place istoria si daca vrei sa pleci din tara. In strainatate profilul e foarte cautat.
Mi-as dori sa dau la Comunicare si Jurnalism, jurnalismul fiind prima mea dorinta in materie de facultati. Ma mai gandesc, poate in cativa ani imi voi indeplini si visul asta.

| vydo a răspuns:

Pai axezate pe ce sti tu mai bine si tine cont si de profilul la care esti...