| Trisanony a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si as vrea sa ma orientez si eu de pe acum la o facultate, macar asa sa am idee de cateva care mi-ar putea placea. Stiti cumva facultati de limba japoneza care sa se combine cu romana? (Nu de alta, dar nu stiu sigur daca m-as descurca destul de bine la engleza.) Sau nu stiu, facultati care ar putea parea interesante in afara de drept, economie. (precizez ca sunt la filologie). Mersi mult. big grin

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

La Universitatea Bucuresti au japoneza si poti sa combini cu engleza, franceza, germana etc. la Dimitrie Cantemir mai au japoneza si poti sa combini cu engleza sau franceza. Mai e si la Spiru Haret si Hyperion.