| Cart3r a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si m-am transferat la alt liceu in semestrul al 2-lea,nu prea imi place,stau la camin si nici nu m-am acomodat cu colegii si nici cu scoala,a trecut o saptamana si nu-mi place deloc,as putea sa ma reintorc la vechiul liceu, sa-mi retrag transferul?

Răspuns Câştigător
| Annnonima a răspuns:

Buna. Și eu sunt transferata dar în situatia mea pot spune ca totul a decurs destul de bine la noul liceu.
Din cate stiu eu...Te poți întoarce la fostul liceu abia dupa un semestru terminat. Practic, tu acum ești elev al liceului la care te-ai transferat deci trebuie sa te transferi inapoi după un semestru. Sper că te-am ajutat! happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca inca e devreme, esti totusi venita dupa ce oamenii si-au facut grupulete, o sa-ti ia putin sa te acomodezi, ideea e sa nu te rupi si izolezi de ceilalti, ci sa incerci sa vorbesti cu toata lumea pana gasesti niste persoane pe aceeasi lungime de unda ca tine cu care sa te intelegi si sa te simti bine.

| Kira5854 a răspuns:

Te poti transfera insa, nu stiu daca te va mai primi inapoi, sau daca vei ajunge in aceeasi clasa. intrebarea e de ce te-ai transferat daca nu erai sigura ca vrei acolo? daca nu te-ai interesat cu cine vei pica?

| Gillian a răspuns:

A