| roxanniku a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a, la mate info intensiv engl... Dar imi doresc mai departe sa dau la arte si desing( vestimentar ). Stiu ca problema va intrebati ce caut la mate-info. A fost ambitia mea pentru ca am fost intr-o cls cu pretentii.(toti vroiau la mate info). Acum ma gandesc sa ma mut cu liceul la buc (eu fiind din cl), poate la Liceul N. Tonita.
Imi puteti da un sfat? Ar trebuie sa`mi schimb profilul? Ar fi o solutie N.Tonita? Detalii despre acest liceu?
Astept cu mare drag sfaturile voastre...
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa continui liceul la mate-info, dupa aceea poti da la ce facultate doresti.Inca ceva daca vrei sa te inscrii la un liceu din Bucuresti la mate-info da-mi un mesaj happy.
Succes happy.

| andreiyo50 a răspuns:

Mate info e un profil foarte bun, mai ales ca are si intensiv engleza. In locul tau eu as termina liceul la mate-info si dupa as face facultatea la Arte si Design.