| Lorin_9202 a întrebat:

Sunt in clasa a v a, media generala (socotita de mine) a fost 9... ce premiu credeti (ar trebui) sa iau?! 1, 2, 3 sau mentiune?!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna, Lorin!
Depinde si de notele tale. Dar in opinia mea, cam premiul 2 thinking
O zi buna!

| Dash a răspuns:

Depinde de mediile celorlalti colegi.

| Buuff a răspuns:

Eu cu 9.60 am luat mentiune laughing da in bucurestiwinking

| ionut1369 a răspuns:

Mentiune iei sigur.1, 2,3 nu se stie depinde de cati sunt cu medie mai mare

| andu_9113 a răspuns:

Depinde ce medii au ceilalti colegi...
crd ca 1 sau 2

| NimicSuspect a răspuns:

Depinde de notele şi celorlalţi colegi. Premiul 1 nu il iei sigur, pentru că sunt şi nişte condiţii de premiere (bănuiesc că se acordă peste 9.5, în clasa a 8-a o tipă din altă clasă avea cea mai mare medie până în 9.5 şi a luat premiul 2).
Întreabă-ţi colegii ce medii au şi fă o clasificare. De asemenea, nu uita că menţiunile au un număr limitat. Eu, în clasa a 12-a, am luat menţiunea a 3-a cu media 9.6.