| Maria19b a întrebat:

Heyaa`. :]
Care ma poate ajuta si pe mine cu un sfat?! straight face
Acum 2 veri, ma intelegeam foarte bine cu un baiat, eram ca fratii. Apoi am inceput sa ma indragostesc de el, el insa o iubea pe prietena mea cea mai buna. Au iesit, chestiile s-au complicat. straight face Si intr-un final el s-a despartit de ea, noi insa mai eram prieteni, acum toate s-au schimbat.Am ajuns la liceu cu el in clasa, si imi este greu.! Am mai avut relatii, dar de scurta durata, caci inca am sentimente pentru el. El insa ma ignora, eu facand la fel. Dar nu e chiar asa de usor.
Cum sa ma comport?! Ce pot face sa fie totul oke?! Sau macar sa trec peste aceasta etapa, dar e mai dificil caci suntem in aceeasi clasa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uf, greu, dragostea distruge prietenia. Limpezeste-ti gindurile, clarifica-ti sentimentele fata de el si daca intr-adevar esti indragostita, spune-i intr-un fel. Dar vezi ca riscul este sa-l pierzi si ca prieten daca el nu simte altceva. E greu pentru o fata.

| Maria19b explică (pentru anonim_4396):

Mda, este! big grin.
Si daca as face-o, daca i-as spune. daca as marturisii ceea ce simt, mi-e frica. Caci poat ela un moment dat vom mai fi iar ca pe vremuri. straight face Ne vom intelege. straight face Chestia e ca acum ne ignoram, dar poate i-am dat si eu motive sa o faca. Intr-un timp se baga in seama cu mine, insa n-am vrut sa-i arat ca inca simt ceva, si a preferat sa-l ignor. Acum ca-l vad in fiecare zi e greu. Si as vrea sa pot schimba ceva. Dar nu stiu cum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria19b):

Poate ca acum iti plateste cu aceeasi moneda gestul de atunci. Dar daca spui ca sinteti prieteni, cum puteti sa nu vorbiti? Gaseste un pretext sa vorbiti: ceva legat de carti, caite, teme, gasesti tu ceva. Si poate incet-incet va lamuriti.

| Maria19b explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru. sfat :*.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Spune-i adevărul în faţă! Nu ai ce pierde! În dragoste şi-n război, totul e permis! Să fii iubită!

| Maria19b explică (pentru onasis1961):

Ce bine ar fi daca totul ar fi chiar asa de usor. Multumesc oricum. :*.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria19b):

Stiu ca nu este usor. Curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda. Inca o data, curaj.

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Pai...incearca sa ii atragi atentia si sa ii arati ca ai sentimente pentru elhappy. Poate iese ceva.

| dragutzaroxy a răspuns:

Pai....arata-i intr-un fel ca ai sentimente pentru el, atrage-i atentia ceva de genu