| MeAndMe1000 a întrebat:

Sunt intr-o dilema totala.Azi am avut o ora libera la scoala, iar eu si cu prietena mea cea mai buna am vrut sa desenem ceva, dar apoi a venit in banca o alta prietena de-a mea si mi-a intrebat daca vin la ea in banca sa jucam ceva, imi era greu sa o refuz, asa ca am acceptat, am intrebat-o si pe prietena mea cea mai buna daca se supara si a spus ca ma pot duce, ea de fapt s-a suparat.Acasa am vorbit pe mess cu prietena mea cea mai buna si mi-a zis ca cealalta fata(cu care m-am dus in banca)vrea sa ne desparta pe noi doua, iar eu sa raman doar cu ea.Imi e greu sa cred asta pentru ca mie imi pare o fata foarte de treaba, iar acum prietena mea cea mai buna imi zice ca trebuie sa o ignor daca nu vreau sa ne desparta, dar eu nu suport sa vad pe cineva suparat daca il ignor sau daca nu il ajut cu ceva! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| KristYana a răspuns:

Ok, in cazul asta trebuie sa te gindesti cine dintre cele 2 fete iti este mai apropiata. Daca prietena cea mai buna (si cred ca asta va fi alegerea ta) atunci trebuie sa refaci relatiile cu ea. gandeste-te la peripetiile facute impreuna si la situatiile in care te-a ajutat. si da, poate chiar fata ceea doreste sa va desparte. Nu e bine sa strici relatiile nici cu ea. In fine, impacate cu prietena cea mai buna, dar cu cealalta fata comunica ca simpli colegi ca sa nu o superi nici pe ea.

2 răspunsuri:
| dezireh a răspuns:

Ar trebui sa ii explici prietenei tale bune, ca ar trebui sa vedeti mai intaii cum e fata asta, si daca e detreaba poate deveniti 3 prieteenelaughingfunda?

| JulietteJokes a răspuns:

Hei daca ea crede asta e problema ei daca steti cele mai bune prietene nu trebuie sa stai neaparat numai cu ea fi prietena cu cine vrea muschiul tau nu lasa sa te influenteze inteleg e prietena ta dar nu trebuie sa iti dea comenzi