| carmen_capsunica a întrebat:

Sunt intr-o echipa in cadrul unui proiect la liceu, doar ca ceilalti colegi sunt cam delasatori. Cum ii pot convinge sa se implice mai mult sau ce tehnici sa folosesc pentru a le starni curiozitatea si interesul?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti face mare lucru. Sa vezi ce delasatori sunt cei de la facultate...Am ajuns sa scriu tot proiectul de unul singur si ei doar sa vorbeasca/prezinte proiectul. Unora nu le pasa de proiecte sau ce sarcini au. Vor doar sa treaca cursul, daca vede unul mai milos se folosesc de el pentru a le face proiectul. Ei nu sunt in stare singuri...tot tu esti mai castigat, inseamna ca esti destept si motivat sa faci ceva in viata, nu lasi lucrurile la voia sortii. I-ati colegii asa cum sunt, incearca sa le explici ca proiectul este important si ca fiecare ar trebui sa depuna un efort. Sunt slabe sansele sa se mobilizeze si sa faca ceva in sensul asta, stiu din experienta.