| ramona_5587 a întrebat:

Sunt intr. o perioada de decadere.totul merge foarte prost si asa pare ca nu am nicio scapare o perioada buna de timp...
Am ramas singura, fara prieteni, familie.
Parintii mei au plecat in strainatate de o buna perioada de timp, sora mea este la facultate, deci nu prea are timp de mine. Iar situatia cea mai grava este ca mi-am pierdut o persoana foarte draga datorita unei greseli pe care nu am comis. o dar ea asa crede.Acuma nu mai am pe absolut nimeni si ma simt total pierduta in spatiu.Nu am cui sa. i cer un sfat, nimeni nu. mi spune o vorba buna, de zile intregi stau in casa si ma gandesc unde am gresit ca merit asta de la Dumnezeu.Incerc sa gandesc pozitiv si tin sa cred ca va urma si perioada vietii mele care o voi merita cu adevarat.Mereu m.am straduit sa ofer tot ce pot celor dragi ca sa fie fericiti si sa. i tin aproape de mine dar tot eu am avut de pierdut.
Nu mult timp a trecut de cand i.am spus prietenei mele ca nu o voi lasa niciodata din mainile mele si o vreau pentru totdeauna langa mine. Dar totusi s. a intamplat... Ea pretinde ca am tradat. o si i.am intors spatele.

Stia foarte bine ca nu am pe nimeni in afara de ea si totusi neavand incredere in mine ci in altii, nu mai vorbeste cu mine.
Eram la o zi de nastere la care eu nu voiam sa merg dar totusi am facut. o pentru ea, deoarece a insistat. Ea m. a lasat balta, se distra cu altii asa ca eu mi-am gasit un "tovaras" cu care am stat de vorba.Stand mai multi intr. o camera, era si baiatul de care este ea indragostita de foarte mult timp.
Plecasem cateva minute, iar cand ma intorc, ea ma asteapta ea extrem de nervoasa, si ma invinovateste ca eu m.am sarutat cu baiatul respectiv de care ii placea ei.De ce spunea ea asta? Pentru ca i.au spus doi baieti pe care abia ii cunoscusera de cateva saptamani.Eu am insistat asupra ei si incercam sa. i spun ca nu s. a intamplat absolut nimic, dar totul degeaba. Ea nu m. a crezut pe mine, nu vrea sa creada ca sunt nevinovata si nu i.as face asa ceva niciodata.Crezand toata lumea povestea asta, acum sunt privita ca o prefacuta si stau de partea ei.
Asa am ramas eu singura, cu calculatorul meu si cu un pachet de tigari.

Poate vi se pare o poveste banala, dar sincer nu doresc nimanui sa fie in situatia mea nicio clipa.Ma simt oribil si nu am ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| xilotto a răspuns:

Buna Ramona. pai e bun inceputul faptul ca ai cautat un sfat aici sau un "ajutor". desi este un mediu virtual poti sa iti faci o gramada de amici si aici. poate poti sa te angrenezi in tot felul de activitati unde ai putea sa socializezi mai mult. sa cunosti lume noua. sa faci un sport, dansuri etc. tongue Cat despre "prietena" ta e foarte clar. o numesti asa degeaba, avand in vedere cele intamplate. Oricum izolarea nu e o chestie buna. du-te si distreaza-te cu alti si uit-o pe "prietena" ta. Friends come and go! Be strong. Kiss :*

5 răspunsuri:
| Piuliță a răspuns:

Nu ar trebui sa.ti pese de ce spun ei,poate ca te simti singura, dar odata si odata va aparea *lumina* care te va face sa nu te mai simti singura.
Toti am trecut printr.o situatie de genul asta si nu este deloc banala. Poate suntem invatati cu multa lume dar asta se va termina.
Daca prietena ta are incredere mai mare in alte pers. decat in tine inseamna ca nu este demna de respectul si *iubirea * ta.
Umple-ti timpul cu activitati care iti fac placere si nu uita ca desp. de prietena ta si durerea ce i-a urmat nu au fost o situatie permanenta. Te vei simti mai puternica, odata ce depasesti acest moment dificil, gandeste.te mai mult la tine decat la altiihappy

| ThePunisher a răspuns:

Nu inteleg prea bine povestea... esti lesbiana? In alta ordine de idei, prietenii vin si pleaca, sunt rari prietenii adevarati in lumea asta. Daca fumezi tigara de la tigara si iti plangi de mila nu rezolvi mare lucru. Treci peste toate neajunsurile si gandeste pozitiv, ca altii sunt vai mama lor, n-au casa, mor de foame, asa ca incearca sa iti schimbi atitudiinea.

| Elial a răspuns:

Povestea ta este foarte emotionanta si incerdibila... m-a uimit prietena ta. Spune-i ca tii foarte mult la ea si ca nu ai putea face acest lucru. Du-te intr-o zi la ea acasa si cere-ti iertare(in genunchi daca poti)Spune-i tot acelasi lucru: ca nu mai ai pe nimeni si in ea ai cea mai mare imncredere spune-i ca este foarte greu sa ai parintii plecati si o sora care nu se prea poate ocupa de tine, iar daca ea este senisibila, sigur va ceda, iar daca nu incearca sa o chemi afara si comporta-te frumos cu ea, iesiti la o pizaa, la o inghetata, un suc...cheam-o la tine, du-te neinvitata la ea, da o petrcere si invit-o, trebuie sa mearga, bafta!

| Andrewz a răspuns:

E o stituatie intr-adevar greasad

| lavi_3436 a răspuns:

Nu meriti o astfel de''prietena''