| xDepresiex a întrebat:

Sunt intr-o situatie extrem de proasta si nu simt ca am nevoie de ajutorul nimanui.
Mereu am fost luat la misto de prieteni si familie din simplu fapt ca sunt urat si slab, la momentul actual am 16 ani si n-am avut niciodata vreun prieten adevarat sau o iubita si mereu mi-a placut sa ascult muzica in care mesajul era simplu: doar fa-o. (referinta la sinucidere)
Astazi vreau sa va intreb pe voi care este cea mai usoara metoda de sinucidere (fara durere) (fara sa ma coste bani pentru ca traiesc intr-o familie saraca) si cam atat...
M-am gandit sa ma arunc de la etajul 10 insa nu vreau sa raman in viata si vreau ca totul sa fie perfect, nu mai simt ca vreau sa traiesc cu gandul ca mama imi spune ca sunt doar o povara si ca nu fac nimic toata ziua.

In final va zic ca nu e o gluma ceea ce am scris aici si ca nu am nevoie de ajutor sau alte proverbe din 1800.
(Nu luati in seama numele meu, l-am pus doar ca sa nu observe anumiti colegi ce ma urasc ca am postat asa ceva aici)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca ai nevoie urgenta de ajutor psihiatric! Chiar nu glumesc!
La 16 ani, viata este atat de frumoasa si promitatoare...de ce nu ai vrea sa o traiesti si sa le razi in nas celor care glumesc pe seama ta?
Apuca-te de un sport! Trage de tine si pune-ti in cap sa reusesti sa-i dobori pe titi si sa le razi in nas, asa cum au facut-o ei cu tine.
La 16 ani, extremd e putini au prietene, cat despre iubite, nici nu s epune problema, ca alea se mananca cu sex, ori la 16 ani un cuc in erectie nu inseamna ca poate sustine si o partida sexuala.
Cele 2 minute de **** nu inseamna sex, iar pentru asta, este nevoeid e ani de experienta.
Deci, ia-o usor, inati inscre-te la un sport si usor-usor iti schimbi fizicul si mentalitatea, eliberandu-te de gandurile negative si prostesti.
Esti inca copil, poti sa te schimbi si sa te transformi intr-un tanar frumos si atragator, trebuie doar sa vrei asta si se poate realiza!
Cu timpul, iti poti face o prietena si in cativa ani, ajungi si la iubite (asa cum ti-am explicat mai sus).
Deci, fa-ti un plan pe 2018, ca sa-i uimesti pe toti cu realizarile tale: sport, invatatura si la sfarsit de an, sa le arati ca i-ai lasat in urma pe toti prostii care radeau de tine.

| danay72 a răspuns:

Nu exista oameni urați. Frumusețea e o chestiune subiectivă, fiecare avem gusturi diferite. Ai mai multa incredere in tine și vei vedea ca te va ajuta. Apoi, muzica pe care o asculti te face sa gândești negativ. Asculta muzica buna cu un mesaj pozitiv. Atitudinea pozitiva te ajuta foarte mult. Nu uita ca o inimă veselă înseninează fața. Fii încrezător în forțele proprii și nu te descuraja.

| Yee a răspuns:

Yee(Sarbatori Fericite)!
Nu te teme, si eu am trecut odata prin asta (de mine radeau colegii ca sunt urat si ciudat), crede-ma, senzatia asta dezolanta trece odata cu maturizarea. Citez dintr-o fraza foarte frumoasa auita candva:
"S-ar putea să nu fie bine acum. S-ar putea să nu fii bine o vreme. E în regulă. Dar într-o zi, fără să știi exact când sau de ce sau cum s-a întâmplat, o să fii fericit."
NU MERITA SA TE SINUCIZI. STRANGU' JOS!

| Angela26 a răspuns:

Nu cred că trebuie să exagerezi, nu ar trebui să-ți pese ce spun ceilalți și nici familia și nu te mai gândi că ai arăta nașpa, căci sigur nu e așa și oricum nu aspectul contează ci ceea ce în suflet. Și oricum probabil într-o zi vei ajunge o persoană foarte importantă și frumos și vei ajunge să le dai peste nas tuturor celor care te-au jignit acum.
Dar dacă tu chiar vrei să te sinucizi ok, e alegerea ta. Încearcă prin strângerea de gât sau tăierea venelor sau sa te arunci in fața unei mașini.
Apropo și eu am 16 ani și cred că ești o persoană de treabă, chiar daca nu te cunosc.☺