| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la liceu și îmi place de o fata mai mare. Ea nu știe ca îmi place de ea, dar mereu stăm împreuna după școala, ne ducem prin oraș... îmi place sa ne petrecem timpul împreuna. Problema e ca are prieten din clasa a12a și nu cred ca vreo fata ar fi împreuna cu un baiat mai mic. Sa îmi încerc norocul? Oare as avea vreo șansa cu ea, sau ma vede doar ca un prieten foarte bun?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îți joci viața la loterie, atunci încearcă-ți norocul.
Dacă vrei ceva, acționează, nu găsi scuze, că e mai mare, că are pe cineva, că ce o să fie sau nu.

| Swae a răspuns:

Buna. Poti fi sincer si sa-i spui ce sentimente ai fata de ea. Asa macar te lamuresti cu o treaba.