| GokuUltraInstinct a întrebat:

Sunt la o petrecere și trebuie să îmi revine n din beție repede, îmi este rău am voitata, cum fac sa imi treacă senzația de beție? Ajutor pls?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Vomita tot, goleste stomacul. asta e prima regula la o "intoxocatie" in general si la una alcoolica in partic.
practic trebuie sa "speli stomacul" : bei apa, pe urma vomiti-repetat.
pe urma ia un triferment un carbocit un bilicol.
pe urma te culci sau incerci sa te calmezi. fa o pauza digestiva nu manca nimic catev ore pentru ca si asa ti-ai solicitat stomacul si fierea suficcient.
a doua zi mancare de regim : paine prajita, branza de vaca, iaurt si cantitati reduse.
a3-a zi esti ca nou ca esti tanar.
data viitoare ai grija. sanatate!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dormi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te culci cateva ore, bei apa sa fii hidratat si cand te trezesti mananci ceva gras sa puna ficatul in miscare

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Vorbesti din experienta?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea multa experienta, dar si de acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Aha. eh, cica in viata e bine sa le incerci pe toate

| sfinxul10 a răspuns:

Dormi, ori trimiti pe cineva treaz la o farmacie sa iti ia Metoclopramid.