| danielasafir a întrebat:

Sunt la varsta de 18 ani jumatete si de mult timp ma preocupa o problema legata de spiritualitate...sunt nascuta intr-o familie de ortodocsi, insa religia aceasta nu m-a atras niciodata..insa de ceva ani recunosc(cam de vreo 3, 4 ani),simt o chemare mare catre catolicism, tin sa mentionez ca e o decizie ce tine doar de mine si de ceea ce simt ca mi se pliaza mai bine...asadar,vreau sa ma convertesc..as vrea sa stiu care sunt modalitatile pentru a ma converti si cam care este durata? Multumesc profund pentru orice raspuns.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In loc sa te duci la o biserica traversezi si te duci la alta si gata... nu vad ce mai mult de atat ai nevoie

| aXy99 a răspuns:

Imi poti explica si mie care este diferenta dintre aceste doua religii?