| mardeamor a întrebat:

Sunt putin mai plinuta.am corpul in forma de clepsidra.sus sunt mai mica iar fundul e mai mare cu soldurile. ce as putea sa port vara. imi plac mult pantalonii scurti nu lungi.si fustele.insa as putea lua colanti pe dedesubt ceva? ce sa fac?sadmersi

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

"Hainele care avantajeaza aceasta silueta sunt acelea ce se axeaza asupra taliei punand-o in evidenta. Acestei siluete i se potrivesc fustele clos, rochiile ce urmaresc linia corpului (à la Marilyn Monroe), decolteurile mari, imprimeurile (cu exceptia dungilor), pantalonii evazati, dar si cei drepti sau stramti si e avantajata de curele (cu cat mai late cu atat mai bine). In realitate, aceasta e una dintre cele mai permisive siluete cand vine vorba de haine, sigura interdictie fiind piesele vestimentare care ascund talia, si fustele sau rochiile prea scurte. De asemenea ai grija ca in momentul in care alegi sa porti un imprimeu izoleaza-l la o singura parte a corpului."

| JustMusic a răspuns:

Poti purta colanti dar ar trebui sa atragi privire in zona de la taliei prin purtare unei centuri mai deosebite sau sa atragi atentia la fata cu o coafura mai deosebita

| AmazonianBamboo a răspuns:

Pentru corpul de tip para cred ca ar fi recomandati pantalonii trei sferturi sau pantaloni scurti de tip salopeta (sti si tu cu bretelutele alea dragute (: )
Sau ti-ar sta bine cu rokitele alea lungi de vara care se leaga cu panglica/jnur dedesuptul sanilor...si largutza la solduri! Si astea s-ar potrivi de minune cu niste sandale de tip troian (sper ca e de folos raspunsul ) bye happy