| narcisa a întrebat:

Sunt racita si as vrea sa-mi treaca pana incepe scoala.ma puteti ajuta cu niste remedii naturiste?

Răspuns Câştigător
| icegirl96 a răspuns:

O baie fierbinte la picioare cu sare, paracetamol sinus o tb. x3 ori/zi, picaturi de nas Olinth sau de doare gatul,- gargara cu apa cu sare, fervex, repaos la pat, saculet cu sare calda pe piept, ceaiuri calde si multa lamaie, caldura in casa.
Astea ar fi cele mai bunewinking
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Pai de ce naturiste?
Ia medicamente si in doua zile iti trece un doilaughing
sau fa-ti un ceai cald, cu o baita fierbinte ssi dupa aia dai drumu la caldurica si te bagi in pat la televizorhappy
fa asta 3 zile si iti trecehappy
fervex i nimicalaughing
Daca tot iei medicamente ia ceva calumea ca sa iti treaca repede. ceva ampicilina sau ospen de 100 sau 1500happy
nu te chinui cu ceaiuri din aleahappy

| andrei a răspuns:

Incearcasabeiceaiurinaturalesisastaincasafarasaiesiafaraudneefrigsisaeimultelichide

| ikram a răspuns:

Fa baie in sare de baie de menta http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=45

| girllll a răspuns:

Bea ceai cu lamaie si miere(e bun pentru gat), poarta sosete in picioare, dormi cat mai mult si seara fa-ti un dus, apoi te infofolesti bine intr-o patura calda si stai asa si te uiti la tvbig grineu scap asa in 3-4 zile de raceala. aaa si seara iei cate un paracetamol si dimineata la fel:d! Insanatosire grabnica!

| MaryNepotu a răspuns:

Uite cand eram mai mik mama imi facea ceai de nusetel si imippunea apa calda intr-o sticla pe care o luam langa mine in pat incearca poate iti va fi de folos.