| ralucaralu a întrebat:

Sunt sefa clasei(a9a) si vreau sa imi fac clasa sa fie mai unita si sa fim o clasa"cum trebuie". E cel mai bun liceu din judet si toti suntem imprastiati, ca niste copii, deloc uniti.Nici nu ma prea asculta.Au treaba cu ale lor nu ii intereseaza nimic. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BoGhDaN a răspuns:

Spune-i dirigintelui si daca se bat (sau alceva) domnul tau diriginte sa le scada un punct la purtare

| myxolaryy a răspuns:

Pai incearca sa ii spui si dirigintei/lui pavestioara caci o sa-ti de un sfat bun sa stii! dar hai sa-ti spun si eu cate ceva :incearca sa fcai un oracol sa va cunoasteti mai bine(dac va cunoasteti toti din clasa a8a e cam dificil, dar fa tot asa ok?)daca uni nu vor sa scrie in oracol nu ii oblig tu fa un oarcol al clasei. daca ai vreun baiat "iubi"din clasa sau pur si simplu un baiat ca te ascul ta un pic atunci roaga-l sa isi faca si el un oarcol la baieti apoi tu iei oracolul baietilor iar ei pe al fetelor(in oracol nu trebuie sa se vorbesca despre iubyty sa despre sex, doar despre ca le place lor)sper ca ti-am fost de ajutor la mine a mers acest lucru bafta

| Riyukii a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, doar ca e vba de clasa a 5.Si intr-adevar, si noi suntem cea mai buna scoala din judet.

| Alinutsaaa a răspuns:

Pai fiecaruia ii pasade durerea lui.