| bIaYGI a întrebat:

Sunt timid, cuminte toată lumea se poarta frumos cu mine si eu cu iei, sunt foarte simpatic, dragut, romantic si foarte sensibil, respect fetele, nu fumez, și nu beau, nu injur, problema e cand i zic la o fata daca vrea sa vorbeasca cu mine imi zice ca sunt dragut dar nu vor sa aiba prieten sau sunt altele care imi zic ca au prieten si eu stind ca nu au, cand merg pe strada se uita lung la mine simi fac impresie ca ma plac, problema e ca eu le cer prietenia pe mess, sunt cam timid si nu m-am dus sa le cer prietenia fata in fata oare de asta, sau nu ma plac!

5 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Nu cred,fiind ca asa un baiat mai rar gasesti,aproape ca nu imi vine sa cred,bravo tie,sa o ti tot asa! Poate ar dori sa comunici mai mult cu ele, dar doar prin faptul ca esti timid sa nu accepte, nu cred asta! Incearca sa fi mai indraznet in sensul bun si sa le confrunti fata in fata sa vezi ce se intampla. Bafta!

| bIaYGI explică (pentru StarkWolf):

Pot sa zic cand vorbesc cu o fata care este noua in viata mea si o plac ma blochez cand vorbesc cu ea nu stiu ce sa-i zic si tot am renuntat sa mai vorbesc cu fete care imi plac,cu fetele care nu stiu cum sa ma exprim care numi plac asa mult parc nu ma panichez vorbesc cu iele deschis, o sa fiu mai indraznet promit, eu nu ma consider o pers frumoasa dar de ce se uita lung la mine si parca ma admira asta nu inteleg

| UnleashedPsycho a răspuns:

Eşti prea artificial.
Eu una prefer altfel de băieţi. Înţeleg, eşti dulce şi carismatic, dar totuşi fii băiat.Cu timiditatea nu rezolvi mai nimic.Nu spun să devii un depravat, dar fii mai îndrăzneţ, trebuie să fii nesimţit, arogant în ziua de azi ca să rezişti.Altfel o să mori virgin şi crede'mă că nu vrei.
Sayonara!

| bIaYGI explică (pentru UnleashedPsycho):

Nu sunt artificial! asa sunt eu, de 15 august mia prezentat o verisoara de-a mea o fata nu era foarte frumoasa adica la inceput nu eram timid vorbeam deschis cu ea, si problema o fost intr-o seara cand am ajuns sa ne sarutam parca dintr-o data m-am intimidat si am amutit, fata cand a vazut a doua seara nu a mai vrut sa mai fie ceva intre noi doi.cum scap de timiditate?

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru bIaYGI):

Păi vezi, asta e problema, eşti prea timid.Nu ştiu ce să faci, eu nu sunt timidă, nici pe aproape.Poţi încerca cu autosugestia.Îţi notezi într'un carneţel decizii pe care le iei şi pe le repeţi zilnic sau când dai peste situaţii în care timiditatea îţi pune piedică.
A şi încă ceva. Dacă auzi vorbe de genu' "Tu nu erai aşa" etc., nu le asculta pentru că îţi fac rău. Oricine are dreptul să se schimbe când vrea, cum vrea.
Succes şi Sayonara!