| Karolinex3 a întrebat:

Va rog ajutati`ma nu stiu ce sa fac!

Am o prietena Alina. O plac 2 baieti. Ea ii place pe amandoi dar nu stie ce sa aleaga. Majoritatea prietenelor mele si ale sale il plac pe primul baiat` Dragos. [ Imi pare rau ca dau nume. dar altfel nu stiu cum sa ma exprim ]. Prietenele mele sunt geloase pe Alina ca Dragos o place. Toate fetele din parc ii spune Alinei sa-l aleaga pe celalalt baiat : Vlad. Pentru ca vor ca Dragos sa fie singur si liber.

Alina imi cere sfaturi deoarece ea imi e cea mai buna prietena. Dar nu stiu ce sa zic. Nu pre am eu cu dragostea. [ desi am prieten laughing ] `. Deci ce as putea sa-i zic? happy

Răspuns Câştigător
| DeeaBlondiii a răspuns:

Nu te bagi cu un baiat doar pentru ca arata bine sau doar pentru ca multe fete il plac,spune-i sa aleaga pe cel care se comporta mai frumos cu ea, cine chiar crede ca o merita, caci daca face alegerea gresita ii va parea rauwinkingPa`pa

2 răspunsuri:
| Happyhappy a răspuns:

Salut! eu i-as sugera alinei sa il aleaga pe baiatul cu care ea se simte bine si in siguranta.Nu conteaza daca ea il alege pe dragos si fetele sunt geloase conteaza doar baiatul cu care se simte ea bine! sper ca ti-am fost de ajutor

| Happyhappy a răspuns:

Salut eu i-as sugera sa il aleaga pe baiatul cu care ea se simte bine si in siguranta.Nu conteaza daca ea il alege pe Dragos si prietenele ei sunt geloase conteaza doar baiatul cu care ea se simte bine! sper ca ti-am fost de ajutor