| anonim_4396 a întrebat:

Sunt tristă! Va rog ajutati-mă.
Am o relatie de 3 ani cu iubitul meu..Noi am vrea sa ne mutam impreună la el, dar exista o mare problemă..Eu nu pot munci ca inca nu mi-am terminat scoala postliceala si el nu ii ajung banii sa plateasca si scoala si tot numai din salariul lui.Dar va dati seama inca 3 ani pana termin scoala..nu mai vreau sa stau cu ai mei atat. Offf mi-as dori enorm sa locuim impreună.

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Vă las mesaj privat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si vrei sa iti deschidem noi un cont unde sa donam? Ca nu inteleg.

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vreo problemă cu răspunsul meu postat aici, de l-ai declarat nefolositor? Sau ești vreun băiat de bani gata și fără 7 ani de acasă de ai comentat cum ai comentat?
Da, mai sunt pe lumea asta și persoane care au nevoie de ajutorul semenilor, de orice fel!

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Ii deschid un cont acum si ii donez bani ca sa se poata muta impreuna cu iubitul ei. Alti copii mor de cancer prin spitale, altii mor de foame, iar noi facem tam-tam pentru ca x nu poate sta impreuna cu y deoarece nu se poate angaja.

| WaterDrop a răspuns (pentru romeo78):

Daca nu esti de acord cu raspunsul cuiva, nu-l dai calificative aiurea doar pentru ca nu ti-a placut modul lui de rezolvare, atata timp cat este un raspuns si nu ceva de genul "Va las mesaj privat". Daca este sa luam in calcul acest lucru, raspunsul tau, care de fapt nu este un raspuns, merita cel mai mult aceste calificative.

| romeo78 a răspuns (pentru WaterDrop):

Dacă am scris mesaj privat, tocmai datorită unor nesimțiți ca voi doi, inclusiv cel dinainte care a scris că îi deschide cont bancar.
Unii care cer sfaturi, poate nu au nevoie de milă, chiar au nevoie de sfaturi! Dar, unii ca voi, am văzut și la alte rubrici, nu știți decât să râdeți, luați la mișto! Repet, niște oameni lipsiți de cei 7 ani de acasă, nesimțiți, neciopliți!

| romeo78 a răspuns (pentru WaterDrop):

Și în plus vă ascundeți identitatea sub poze și nume fictive! Ce aveți de ascuns?

| BeSmart17 a răspuns:

Stii, e mai bine sa asteptati putin, vedeti ce si cum.e mai bine sa asteptati..nu neaparat pana termini scoala...macar cateva luni, poate va descurcati mai bine cu banii..Mult succes!