| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un minor de 13 ani si am o problema cu mersul timp de 7 ani de scoala am carat destule kg in spate si mia deformat coloana in cat mi s-a schimbat mersul si vreau sa remediez problema plz rog seriozitate nu raspunsuri de facut misto

Răspuns Câştigător
| crissu_8850 a răspuns:

Problemele medicale sunt serioase. Eu zis ca te duci la spitalul de copii budimex sau " Marie Curie" cum se numeste oficial sau in orice alt centru unde se face gimnastica medicala pentru diverse afectiuni printre care si coloana; mai intai de asta du-te la un doctor specializat si afla ce fel de problema la coloana ai, caci sunt mai multe tipuri. Gimnastica medicala te va ajuta mult precum si autocontrolul tau asta insemnand sa te corectezi singur si sa stai drept pe scaun si cand mergi. Oricum grabeste-te pana nu se agraveaza pentru ca dupa aceea s-ar ptuea sa trebuiasca sa porti corset si nu e placut; eu sunt clasa a10-a dar de mica mi-a spus mama sa stau dreapta si ma certa si desi ma suparam acum sunt bine si nu am probleme de genu dar multi colegi de-ai mei au, asa ca ai grija, spune-i mamei tale si fugiti la doctor

| marianc98 a răspuns (pentru crissu_8850):

Mersi pentru raspuns chiae maine ma duc la un doctor specializat in ct si sper sa nu port corset deci multe multumiri pentru raspuns

| crissu_8850 a răspuns (pentru marianc98):

Nu ai pentru ce! Sanatate happy

4 răspunsuri:
| angel09 a răspuns:

Ai nevoie de fizioterapie si ar fi bine sa mergi cat mai repede la un control pentru ca cu cat esti mai tanar cu atat problema se rezolva mai usor.Bafta!

| Ady15z a răspuns:

Nasol si profi au pretentii sa caram toate manualele.Du-te la un doctor.