| Anonimhtk a întrebat:

Sunt un necunoscut vreau un sfat Vi s-a intamplat vreodata sa nu mai aveti motivatii? sa nu mai vreti sa luati parte la viata? simt ca am intrat intr-o groapa adanca nu mai am motivati un raspuns care ma poate scoate din impasul asta

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cu totii ajungem la un moment dat pentru o scurta perioada acolo. Cel mai important e sa iti gasesti cat mai repede un hobby creativ, ceva care sa iti ocupe timpul. Stii cum se spune: ''idle hands are the devil's playground...''. Incearca sa te inconjori de prieteni cat mai des in perioada asta. Fa-ti o lista cu ''things to do''. Pune cat mai multe lucruri acolo, chiar cateva lucruri pe care nu crezi ca le poti realiza. Fa o lista de genul anual, te va tine ocupat si iti vei regasi motivatia.

| Anonimhtk explică (pentru TheAce):

Am inteles... dar vreau o motivatie sa mai pot continua.un scop ..nu mai vreau sa incerc nimic ..ma asteptam sa primesc raspunsuri gen : "viata e frumoasa"hee hee

| TheAce a răspuns (pentru Anonimhtk):

Oricat de intuneric ar fi, nu uita ca fiecare umbra e o lumina ce trebuie trezita din coma. Viata in mod evident ca e frumoasa. Ideea e insa ca frumusetea tine si de sens. Iar sensul nu creste in copac, trebuie gasit, in functie de vocatie. Viata e un sir nesfarsit de actiuni. Nu poti sa ''nu mai incerci nimic''. Motivatia poate tine de dezvoltare profesionala, cariera, job etc. Listele s-ar putea sa ajute. Sa inteleg ca ai avut probleme la job?

| Anonimhtk explică (pentru TheAce):

Mint daca mai zic ca nu am motivatii. Adevarul adevarat e ca nu mai am chef de viata pur si simplu imi e scarba sa mai ma trezesc dimineata .......asta e motivul pentru care am facut un cont aici

| Anonimhtk explică (pentru TheAce):

Nicio problema legata de statut ........doar nu m-ai pot continua nu m-ai pot.mi-a ajuns