| Derosa a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va ganditi la ceva fara sa vreti si apoi sa regretati? Mie mi se intampla mereu ..Sunt impreuna cu un baiat de un an si il iubesc enorm de mult si el pe mine si mi se intampla cateodata sa ma gandesc la o alta persona pe care de abia am cunoscut-o ca poate fi un prieten de al lui. Si eu imi spun in capul meu ca nu vreau sa fac asta pentru ca eu pe el il iubesc si nu imi pasa de ceilalti. El se supara mereu pentru ca atunci cand ii spun se supara si este ceva normal daca aș fi in locul lui m-aș simti rau. Lucrul este ca i-am spus si lui ca nu o fac intentionat si chiar a devenit o frica sa nu ma mai gandesc la prostii de genul si eu plang si ma simt oribil atunci cand o fac chiar si mai rau daca as atinge persoana respectiva. El imi spune ca e imposibil si nu e logic cand ii spun ca nu o fac intentionat si nu vreau. Am impresia ca nu pot sa imi controlez gamdurile sa pun un stop... Poate voi aveti un sfat ce aș putea sa fac sa nu mi se mai intample asta pentru ca asta distruge complet relatia.

8 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Da. Am un sfat pentru tine. Banuiesc ca esti foarte tanara. Si, fiind tanara, esti foarte curioasa. Persoanele care intra intr-o relatie de foarte tineri, nu vor sfarsi in acea relatie. Tu nu-l iubesti pe prietenul tau, te simti atrasa de el, pentru ca asta inseamna varsta adolescentei. Ai ani intregi in fata pentru a experimenta foarte multe si cu alti baieti. Nu te invinovati ca te gandesti la alti baieti. Este normal.
Daca vrei sa-l pastrezi pe prietenul tau actual, nu-i spune chiar tot. Exista riscul sa il ranesti si sa te ranesti si pe tine. ESTE NORMAL SA TE GANDESTI SI LA ALTI BAIETI! Lasa timpul sa decida daca tu si el sunteti unul pentru celalalt.

| Derosa explică (pentru Lostlyric):

Da suntem tineri el are 17 si eu 15 si chestia este ca de el am ramas atrasa timp de un an si cu timpul au venit si semtimentele ma apropia foarte mult de el am inceput sa tin foarte mult la el incat as i face orice sa nu il vad suparat si sa il fac sa fie fericit mereu plang camd el este trist si nu imi dau seama ce am facut dar apoi stau si ma gandesc si pana la urma este greseala mea. el este binenteles mai matur ca mine nu a avut o viata atat de simpla si stie mai multe decat mine. si el tine enorm si imi arata cat de mult ma iubeste mi am dat seama ca il iubesc atunci cand mi-a zis ca daca nu ma schimb o sa plece pentru ca sufara foarte mult si eu eram distrusa nu mai mancam eram efectiv ca o leguma si plangeam in continu pentru ca nu stiam cum sa schimb asta cum sa fac sa nu se mai intample sumt ganduri trecatoare care nu dureaz nici 2 secunde si imi spun automat in capul meu ca nu vreau sa ma gandesc atata timp cat el se comporta minunat cu mine si ma face mereu sa zambesc cand plang si e mereu sa imi dea sfaturi cand imi e greu si sa ma ajute cu indiferent ce situatie.el ma intelege perfect dar nu si de data asta. si jur ca vreau sa schimb asta sa pot sa ii spun nu nu s-a mai intamplat nu m-am mai gandit la altcineva dar nu pot pentru ca l as minti si el stie foarte bine cand mint sau nu. si el sufara iar eu sufar ca el sufera si tot asa si este normal pentru ca se duce foarte departe camd aude ca m-am gandit la el si la mine nu este nici o idee si nici un sentiment absolut nimic et tot pe el il iubesc chiar imi doresc enorm sa gasesc o solutie sa nu se mai intample si stiu ca cel mai ok este sa vorbim si sa ii explic si lui toate astea. dar el cum nu a patit asa ceva nu poate sa ma intelaga.

| Derosa explică (pentru Lostlyric):

Chiar nu stiu ce sa mai fac ma simt distrusa si fara nici o putere credeti ma

| Derosa explică (pentru Lostlyric):

Daca eram doar atrasa de el nu imi pasa afat de mult si nu ma terminam psihic si emotional din cauza asta. credeti ma ca plang in continu si nu stiu ce sa fac chiar nu vad nici o solutie si nu vreau sa il las sa plece.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Asa cum a spus si Lostlyric, nu este ceva iesit din tipar sa te uiti dupa alti baieti. Intrebarea este, esti atrasa de corpul lor, sau de altceva? Daca esti atrasa numai de corpul lor chiar nu e o problema pentru ca inima iti va ramane la iubitul tau, chiar daca privirea se mai duce ocazional in stanga si in dreapta. Evident, este ceva care ar trebui controlat cat de cat. Daca eu vad o fata pe strada sa ii spun prietenei mele ca fata aceea e frumosa, nu poate sa nege. Daca e frumoasa ce sa ii faci? Dar asta nu imseamana ca o iubesc pe prietena mea mai putin. Pentru ca in ochii mei, ea e CEA mai frumoasa. Daca nu fizic, atunci ca si caracter. Asta a fost doar un exemplu, ca sa iti arat ca daca te mai uiti si dupa altcineva, nu e un capat de tara. Asta bineinteles, nu inseamna ca trebuie sa joci la dublu, sau sa flirtezi cu altii. Asta e rau de tot. Te uiti un pic si gata. Nimic mai mult. Greseala ta, e ca ii spui iubitului tau chestiile astea. Doare foarte tare sa stii. Asculta ce iti zic, baietii sunt gelosi. Nu exista aproape nimic care sa doara mai tare decat sa ai impresia ca nu esti destul de bun pentru iubita ta. Asa ca nu il mai rani aiurea, ca nu ajuta sa ii spui. Crezi ca rezolvi ceva? Nu. Doar il enervezi si il ranesti. Asa ca ti e chestiile astea pentru tine, arata-i cat de mult il iubesti, si totul va fi bine. Ai sa vezi happy

| Derosa explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Noi ne spunem abolut totul si daca nu Ii spun lucrul asta ma simt vinovata si foarte rau casi cum l-am inselat cu adevarat. si chestia este ca imaginile si gandurile astea trec prin mintea mea asa 2 secunde si pleaca pentru ca pe mine nu ma intereseaza persoanele respective eu doar pe el il vreau. crede ma ca daca el mi ar ascunde asta m-as simti foarte rau. lui nu ii s-a intamplat niciodata asta asa ca nu ar fi corect intelegi. vreau doar un sfat cum as putea sa opresc gandurile astea care sunt minore. nu dtsu 2 ore sa ma gandesc la persoana respectiva. doar vine 2 secunde si ma gandeam poate cu timpul o sa dispara dar el este foarte gelos si crede ca vreau sa ma duc cu persona respectiva. si ii spun ca nu as putea face asta niciodata dar el nu ma crede. si in momentul asta stam impreuna numai asa totul este schimbat intre noi nu mai comunicam ca inainte si il inteleg ca il doare eu sufar la fel ca el pentru ca nu imi dau seama de ce se intampla asta. il iubesc enorm de mult si incerc sa ii arat dar daca continui sa fac lucrul asta nu este posibila relatia asta

| Derosa explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Chiar nu stiu cum sa fac sa nu se mai intample. pentru ca chiar nu as i crea deloc sa il pierd pentru ca el nu mai suporta ceea ce fac eu

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Offf imi amintesti de relatia mea terminata recent sad si eu sunt la fel de gelos.

Uite, mai bine vorbim privat, pe messenger.

Ma cheama Andrew Bratu pe Facebook si am aceeasi poza de profil ca aici.

Vorbim acolo daca vrei, bine?