| Laurentiu95 a întrebat:

Sunt un tip timid.Chestia este ca nu stiu cum sa spun unei fete de pe facebook ( pe care nu o cunosc ) ca este draguta sau sa i zic ca sunt timid ( sau ar trebui sa-i spun acestea intr-o ordine ). Ajutati ma va rooog!

4 răspunsuri:
| ROsiuGabi a răspuns:

Buna Lauretiu. Tiam citit problema si iti inpartatasesc soarta de a fi "timid" exact ca tine.am doua cazuri in care pot sa te ajut:
- In primul rand daca va cunosteti de mult timp s-ar putea ca soarta sa nu fie in favoarea ta desi uni spun ca "trebuie sa va cunoateti si sa deveniti prieteni" chestia asta e in cea mai mai mare parte gresita. fetele au o morfologie a lor ce le face sa nu se apropie dect rare ori de baieti timizi ce le sunt prieteni(Crede-ma ca am patit asta)
-daca nu va cunoateti de mult timp trebuie sa devi suptil in cea ce privesc avansurile foloseste mai intai conversati normale cu mici derivari si avansuri suptile vei observa daca aceasta iti va raspunde sau nu la ele daca o va face treci la urmatorul pas si anume spune-i ce nu iti place la tine iar atunci va fi pasul cel mare :daca iti raspunde cu conplimente s-ar putea ca acea fata sa iti inpartaseasca sentimentele. Sper sa iti fie de ajutar in cazul tau cuvintele mele. Mult noroc iti tin pumni.

| OtakuAmi a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa va intalniti prima data undeva iar apoi sa ii spui usurel totwinking.

| Anastasia_Arnaut_1996 a răspuns:

Nu ii mai spune acum nimic.Eu ca fata iti spun asta va strica toata treaba. Fetele nu iubesc baieti timizi...Dar in fine.Intilniti-va undeva iar mai apoi ea singura va intelege cum esti.Nu trebui sa deslusesti cum esti las-o sa vada singura.Si poate chiar ii va placea de tine necatind ca esti timid.Te-as sfatui sa lupti cu timiditatea.hmmm...nu e bine! Bafta!

| andreeactl a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa vorbesti cu ea.In niciun caz sa nu-i spui ca esti timid, asa, din prima fara sa o cunosti. E ca si cum i-ai spune "Sunt interesat de tine da' mi-e rusine" si sunt de parere ca e de prost gust. Fa-ti curaj si scrie "Buna!", scrie fara prescurtari sa arati ca-ti dai interesul in conversatie. Poti sa-i spui ca are o poza foarte draguta la profil si incet incet sa incepi o conversatie gen, in ce liceu e, ce clasa, muzica, hobby-uri etc si sa vezi cum reactioneaza. In timp ce vorbesti cu ea aminteste-ti ca nu ai absolut nimic de pierdut ci doar de castigat si nu-ti mai face griji in legatura cu "acum ce sa mai scriu?!". Dupa ce vorbesti de cateva ori poti sa o inviti in oras pentru ca cine ar accepta o invitatie afara cu cineva cu care nu a vorbit niciodata? Si asa o sa vada ca esti serios si in acelasi timp poti sa te destainu-i si sa-i spui ca tu de fapt esti foarte timid.Multa bafta!