| Anonim69 a întrebat:

Sunteti de acord cu afirmatia : " te uiti la filme de groaza esti satanist, o iei pe calea intunericului"?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă cedezi cu psihicul, totul este posibil!
Pa, pa.

| BalonaşDulcee a răspuns:

In nici un caz laughing Si mie imi plac filmele de groaza si asta nu inseamna ca sunt satanista si o iau pe "calea intunericului". Depinde doar de gustul fiecaruia.

| Irinna a răspuns:

Nu.Eu una ador filmele de groaza, sunt preferatele mele.Asta nu inseamna ca`s satanista sau o iau pe nu stiu ce cale.

| FFAP a răspuns:

No way! Te uiti la filme ca sa te relaxezi, pentru ca iti face placere, in niciun caz ca sa incalci voia lui Dumnezeu. Daca iti plac horrorurile, esti liber sa le vezi, atata timp cat nu incepi sa te temi de cele ce se afla acolo, sau sa faci ceea ce se face acolo. Iti spun sincer, pentru mine sunt o distractie excelenta mai ales in noptile cand sunt cu prietenii si pizza langa mine. Have fun!>big grin

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Nu e o procarie ...la fel si faza cu daca asculti rock te duci in iad
ca sa o luam pe cale crestina. Dumnezeu presupun ca a lasat sa se creeze filmeze Horror si rockul nu pentru ca sa ii trimita in iad ci...pentru a satisface placerile copiilor adultilor...Bine nu zic acum ca marlyn manson (nu's sigur daca i'am scris numele corect) trebuie ascultat.Omul acela nu are toti purcii acasa laughing. De exemplu poate vrei sa te uiti la un film cu prietenii/prietenele de distractie. Deci dupa parerea mea cred ca nu o chestiune satanista sa te uiti la filme horror

Sper ca te'am ajutat. By3

| bogza2 a răspuns:

Sunt doar filme trucaje ce naiba...

| Anonim69 explică:

Voi aveti dreptate, sunt de acord cu voi, dar si pentru "siwel", si tu ai dreptate, nu ma incalzesc cu nimic filmele de groaza dar unu` pe an asa de plictiseala nu ccred ca strica.Mno,intrebarea am pus-o pentru ca unchimiu de 37 de ani gandeste asastraight face helau! pnm, oare are dreptate?

| siwel a răspuns:

E naspa sa te faca cineva satanist pentru ca vezi filme de groaza. E cum ai zice ca daca citesti Gazeta Sporturilor esti dependent de fotbal.
Intrebarea e: ce intentii au cei ce fac filmele de groaza? Sa fie doar relaxare?
O alta intrebare: ce poti lua pozitiv pentru tine, pentru dezvoltarea ta, pentru a fi mai bun din filmele de groaza?
In general prietenii mei care practica filmele de groaza nu pot dormi fara becul aprins, aud chestii mergand prin camera, au o frica continua la bord noaptea samd.
Acuma, daca de-astea-ti trebuie, baga mare! Eu cred ca in ce priveste filmele de groaza pe care eu le-am vazut: nu as fi pierdut absolut nimic bun daca nu le vedeam, dimpotriva: pot sa spun ca nimic bun nu au adus in viata mea, decat gunoi psihologic si moral.

| RobertLolza a răspuns:

Nu! Este adevarat ca nu e bine sa te uiti la filme horror dar cat timp ai frica lui Dumnezeu si crezi in el nu cred ca este vreo problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica, daca eu ma uit la filme de groaza sunt satanist?laughingDoamne fereste, sunt doar filme, atata tot.laughing

| stefania_7767 a răspuns:

Nu chiar :p