| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Sunteti multumiti cu job-ul pe care il aveti? Adica sunteti fericiti la locul de munca, faceti ceea ce va place? Traiti sentimentul ala de ''bag **** in ea de munca d'abia astept sa ajung acasa'' sau faceti ceea ce va plac dupa cum am zis mai sus?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Treptat incep sa ma plictisesc de el, maxim pana la 40 mai raman in domeniu dupa am de ales unde plec, RO sau Spania la plaja. Avantajele care le-as avea la spanioli. Masina e acceptata cu volanul pe dreapta, pot trece ITP cu usurinta avand modificari facute (tuning), mai putina violenta, nu exista dusmanie, civilizatie, femei mai misto. In schimb in RO nu ai voie sa faci nimic totul e pe dos si lumea e rea, infractiuni accidente probleme peste masura

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru mgtow):

In ce domeniu lucrezi? Eu am 22 de ani si sunt frezor...n-am facut curs pentru asa ceva dar am invatat la locul de munca, cand am venit aici habar nu aveam ce o sa fac pentru ca aici se lucreaza cu laser, Apkant, polizare, taiere ...etc,dar m-am ''prins'' de freza.E ok dar inca am sentimentul ala din pacate

| mgtow a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

E legat de economia din UK, lucrez pe timp de noapte. Sper sa nu ma imbolnavesc pentru ca nu e buna munca nocturna pe termen lung. Daca e sa fac cancer nu o sa/mi para rau deloc, acum dumnezeu stie ce ma asteapta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ok, imi face placere sa muncesc. Nu in fiecare zi, dar mna...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când m-am simțit așa, am schimbat locul de muncă.

| SilentRain a răspuns:

Nu,dar m-am resemnat /obișnuit
Merg la muncă mai mult din reflex

| Eireann a răspuns:

Da, fac ce mi-am dorit desi am si momente foarte grele - cand am de dat vesti grave unei familii ai mereu o stangere de inima si uneori trebuie sa fac asta de chiar 4 ori pe zi. E ok si din punct de vedere salarial Mai ales ca sunt in UK si platita destul de bine.